تبیان، دستیار زندگی
محمد رستگاری:با توجه به ورود فصل سرما و وقوع پدیده وارونگی دما که منجر به سکون هوا و تشدید شرایط آلودگی هوا شده، طرح ویژه پایش منابع ساکن را در استان تهران آغاز کرده ایم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تیر خلاص محیط زیست بر صنایع آلاینده 12 محور استان تهران

محمد رستگاری:با توجه به ورود فصل سرما و وقوع پدیده وارونگی دما که منجر به سکون هوا و تشدید شرایط آلودگی هوا شده، طرح ویژه پایش منابع ساکن را در استان تهران آغاز کرده ایم.

بخش اجتماعی تبیان
 محیط زیست

محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران درباره طرح ویژه پایش صنایع در پایتخت اظهار داشت: با توجه به ورود فصل سرما و وقوع پدیده وارونگی دما که منجر به سکون هوا و تشدید شرایط آلودگی هوا شده، طرح ویژه پایش منابع ساکن را در استان تهران آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده 20 درصد از آلودگی هوای شهر تهران به منابع ساکن همانند کارخانه ها و صنایع تولیدی مرتبط است.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: بنابراین برنامه ویژه گشت و پایش این منابع از یک هفته گذشته آغاز و تا آخر فصل زمستان ادامه خواهد داشت.

رستگاری گفت: گشت های مستمر اداره کل حفاظت محیط زیست در 12 محور استان تهران از جمله معادن گنجانده شده در شهرقدس، پاکدشت، اتوبان قم تا فرودگاه امام خمینی، اتوبان ساوه و غیره مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: طبق پایش های انجام شده در مناطقی که به دلیل فعالیت معادن و ضایعات سوزی بر آلودگی هوای تهران اثر می گذارند، تاکنون بیش از 400 واحد پایش شده است.

رستگاری تصریح کرد: 60 واحد اخطاریه گرفته و 10 واحد دیگر نیز با دستور توقف تولید مواجه و تعطیل شده اند.

وی درباره لزوم پایش منابع ساکن آلودگی هوا بیان داشت: حتی اگر منجر به کاهش چند درصدی آلودگی هوا شویم، بر تعداد روزهای سالم افزوده خواهد شد.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: علاوه بر بحث آلودگی هوا، موضوع کاهش انتشار گازهای گلخانه ای یعنی کاهش مونوکسیدکربن به یک مسئله زیست محیطی جهانی تبدیل شده که با بهینه سازی مصرف سوخت و کنترل آلاینده ها در منابع ساکن، می توانیم به نقش و تعهد خود در این زمینه عمل کنیم.

منبع:خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .