تبیان، دستیار زندگی
پرونده قتل نوجوان مرودشتی که بر اثر تیراندازی به قتل رسیده بود با تلاش مقامات قضایی، اعضای و کارکنان شوراهای حل اختلاف و معتمدان محلی پس از2 سال با صلح و سازش مختومه شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرونده قتل نوجوان مرودشتی با صلح و سازش مختومه شد

پرونده قتل نوجوان مرودشتی که بر اثر تیراندازی به قتل رسیده بود با تلاش مقامات قضایی، اعضای و کارکنان شوراهای حل اختلاف و معتمدان محلی پس از2 سال با صلح و سازش مختومه شد.

بخش حقوق تبیان
پرونده قتل

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت:پرونده قتل نوجوان مرودشتی که بر اثر تیراندازی به قتل رسیده بود با تلاش مقامات قضایی، اعضای و کارکنان شوراهای حل اختلاف و معتمدان محلی پس از2 سال با صلح و سازش مختومه شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبد المهدی موسوی در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: حدود دو سال و نیم قبل در منطقه شمال رحمت از توابع شهرسیدان بر اثر تیراندازی، نوجوانی به قتل می رسد و درنتیجه یک فقره پرونده در دادگستری شهرستان مرودشت مطرح می شود که پس از اعلام نظر کارشناسان مبنی بر قتل غیر عمد، اعضای شورای حل اختلاف با تلاش فراوان و برگزاری حدود 10جلسه مصالحه ، اولیای دم مرحوم آرین ایزدپناه رضایت خود را از مقتول اعلام کردند.
اهمیت حل اختلاف و ایجاد صلح و سازش بین مردم تا آن حد است که امیرالمومنین(علیه السلام) به نقل از پیامبر گرامی اسلام ارزش آن را از یکسال نماز و روزه مستحبی بیشتر دانسته است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم به کرات مسلمانان را به گذشت و رفع کینه و خصومتها سفارش کرده است.
معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان با بیان این که پرونده مذکور ششمین پرونده قتل مصالحه شده از ابتدای امسال تاکنون است گفت: اهمیت حل اختلاف و ایجاد صلح و سازش بین مردم تا آن حد است که امیرالمومنین(علیه السلام) به نقل از پیامبر گرامی اسلام ارزش آن را از یکسال نماز و روزه مستحبی بیشتر دانسته است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم به کرات مسلمانان را به گذشت و رفع کینه و خصومتها سفارش کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده مرحوم ایزدپناه که با گذشت خود زمینه این صلح و سازش را فراهم کردند تقدیر کرد.

منبع: میزان


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .