تبیان، دستیار زندگی
با گذشت 2 هفته از آذرماه، نگارخانه های تهران میزبان آثار تازه در زمینه های مختلف از جمله نقاشی،عکاسی و خوشنویسی می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش آثار تازه بر دیوار نگارخانه ها

با گذشت 2 هفته از آذرماه، نگارخانه های تهران میزبان آثار تازه در زمینه های مختلف از جمله نقاشی، عکاسی و خوشنویسی می شوند.

بخش گردشگری تبیان

نمایش آثار تازه بر دیوار نگارخانه ها

به گزارش تبیان از دنیای سفر ، در ابتدای این هفته نزدیک به 30 نمایشگاه گروهی و انفرادی آغاز به کار کردند و تازه ترین آثار هنرمندان را در معرض دید علاقه مندان قرار دادند.

از خودنگاره ها تا غزل واره ها

احمد عالی نقاشی ها و ژس های خود را در نمایشگاه «خودنگاره های احمد عالی با G11» به نمایش درآورده و تا پایان آذر در نگارخانه امکان میزبان هنردوستان است. نگارخانه اثر میزبان غزل واره های رضا لواسانی است؛ آثاری که گزیده تعدادی بی شمار از طراحی های او در یک دهه گذشته است. غزل واره 12 آذر افتتاح شده و تا 3دی ادامه دارد. «من اکبری هستم» نمایشگاه نقاشی های احمدرضا اکبری تا 21 آذر در آرته برپاست و آریانا با نقاشی ها و مجسمه های مرجان شکری به مناسبت روز جهانی مولانا تا 18 آذر میزبان علاقه مندان است.

سیاه مشق های یک هنرمند

نگارخانه ترانه باران هفتمین نمایشگاه نقاشی خط و سیاه مشق های امیر نوروزی را تا 21 آذر به نمایش درمی آورد و نگارخانه دید میزبان سومین نمایشگاه گروهی نقاشی خط «هنگام نو2» با ارائه آثاری از هنرمندان پیشکسوت است. سیحون نقاشی های سعید خضابی را در «رویای من و فتحعلی میرزا» به تماشا درآورده و مریم آیین و عباس شهسوار نقاشی های خود را در نمایشگاه «واق» تا 23 آذر در طراحان آزاد در معرض دید عموم قرار داده اند.

عکاسان مشغول کارند


عکس های آرمان استپانیان از دیگر نمایشگاه هایی است که تا 26 آذر از دوستداران هنر ژاسی پذیرایی می کند؛ نمایشگاه ژس «آرامستان» در نگارخانه افرند برپاست. دیگر نمایشگاه ژس این روزها مربوط به مانوش نبوی و «گمگشته» اوست که در نگارخانه جورجانی افتتاح شده و نگارخانه شماره 6 میزبان ژس های ساسان مویدی در «ماسوله 1360» است. نگارخانه مستقل تهران میزبان یک نمایشگاه ژس گروهی با مدیریت بابک حقی است و «زل» تا 25 آذر ادامه دارد.
«تکرار جملات سخت» عنوان نمایشگاه نقاشی های مهسا کریمی، هنرمند 35 ساله زاده سبزوار است که 12 آذر در نگارخانه مهروا افتتاح شده و تا 22 آذر هر روز جز پنجشنبه ها و روزهای تعطیل از ساعت 17 تا 21 میزبان علاقه مندان هنر نقاشی است. نگارخانه کبیری هم نقاشی های مهرداد برآغوش را در قالب نمایشگاه «چشم سوم» تا پایان هفته روی دیوار دارد. چاپ دستی علیرضا جوادی در «دگردیسی» تا اول دی در نگاه برپاست و نقاشی های آبرنگ بهمن نیکو و هنرجویان در «با نگاهی دقیق تر» 19 تا 30 آذر در شکوه برپا می شود.
جمعه آینده یعنی 19 آذر نمایشگاه گروهی ژس «آن» با موضوع آزاد در نگارخانه هنر ایرانیان افتتاح می شود و تا 24 آذر (جز شنبه) میزبان دوستداران هنر ژاسی خواهد بود. نکته مهم این نمایشگاه، برگزاری 3 کارگاه رایگان برای علاقه مندان با موضوع های ترکیب بندی در ژاسی، دید در ژاسی و ژاسی اجتماعی در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه است.

خوشنویسی های مدرس در نیاوران

نمایشگاه گروهی «رنگ طرب» شامل آثار امیرحسین مدرس، سارا عدالت جو و بهار بهاردوست عصر جمعه گذشته در نگارخانه شماره 2 فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد. در این نمایشگاه 25 تابلو خوشنویسی مدرس، 35 تذهیب عدالت جو و 45 پتینه روی چوب بهاردوست به نمایش درآمده است. مدرس که بیشتر با اجرا، بازیگری و خوانندگی شناخته می شود، برای نخستین بار آثار خوشنویسی خود را در معرض دید عموم قرار داده است.


منبع:‌ دنیای سفر