تبیان، دستیار زندگی
ممکن است ارزان تر از نمونه های اصلی باشند، اما هزینه پایین تر واقعا ارزش آسیب رساندن به آیفون شما را ندارد، همان طور که طبق تحقیقات، ۹۹ درصد از شارژرهایی که در سایت های آنلاین به فروش می رسند، تقلبی هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراقب شارژرهای جعلی اپل باشید

به گزارش سیتنا به نقل از تک تایمز، یک موسسه خبره در تعیین استانداردهای تجاری در انگلستان یک سری آزمایشات انجام داده تا مشخص کند شارژرهای جعلی اپل چقدر امن هستند و نتایج این آزمایشات هشداردهنده است. شرکت متخصص ایمنی جهانی به نام UL که در آمریکا قرار دارد، آزمایش هایی را روی شارژرهای آنلاین خریداری شده از هشت کشور مختلف از جمله چین، آمریکا و استرالیا انجام داده است.

بخش ارتباطات تبیان

شارژرهای جعلی

با توجه به تحقیقات جدید، عظیم ۹۹ درصد از شارژرهای جعلی اپل که برای خرید آنلاین در دسترس هستند، در آزمون ایمنی عمومی شکست می خورند. این آزمون ولتاژ بالا را روی شارژرهای جعلی اپل آزمایش کرد و از میان ۴۰۰ شارژر تنها سه مورد ثابت کردند که عایق کافی برای ارائه محافظت در برابر شوک الکتریکی هستند.

مراقب آنچه می خرید باشید

شارژرهای تقلبی اپل ممکن است به طور قابل توجهی ارزان تر از نمونه های اصلی باشند، اما آنها خطرات زیادی دارند و ممکن است در نهایت به دستگاه و خانه شما آسیب رسانده و حتی باعث آسیب های فیزیکی شوند.

بنابراین به شدت توصیه می شود که محصولات الکتریکی از جمله شارژر یا موارد دیگر، تنها از منابع قابل اعتماد که محصولات باکیفیت ارائه می کنند خریداری شود.

کالاهای تقلبی که به صورت آنلاین به فروش می رسند در حال تبدیل شدن به یک موضوع فزاینده و هشداردهنده هستند و حتی سایت های خرده فروشی مانند آمازون در حال تلاش برای سرکوب محصولات تقلبی است.

خود اپل نیز در ماه اکتبر هشدار داد که ۹۰ درصد از شارژرهای اپل فروخته شده در آمازون جعلی هستند و از کاربران خواست تا قبل از خرید درباره این موضوع فکر کنند.

چگونه می توانیم محصولات تقلبی را از واقعی تشخیص دهیم؟

محصولات الکتریکی جعلی معمولا کیفیت پایین دارند و ناامن هستند، اما ممکن است تشخیص اینکه کدام محصولات واقعی هستند و کدام تقلبی دشوار باشد. برای این کار توصیه می شود از علائم موجود استفاده کرده و مثلا به آرم های متفاوت و یا نام های تجاری، غلط املائی و یا علائم ایمنی مختلف نگاه کنید.

همچنین مراقب باشید که دستگاهتان را بیش از اندازه شارژ نکنید، زمانی که در حال شارژ شدن هستند آنها را نپوشانید و هرگز از شارژر با یک کابل آسیب دیده استفاده نکنید.

در نهایت، اگر قیمت شارژر بیش از حد خوب بود که بتواند درست باشد و بسیار کمتر از آن قیمت داشت که معمولا برای خرده فروشی استفاده می کنند، بهتر است بدانید که به احتمال زیاد یک محصول تقلبی است.


منبع : سیتنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .