تبیان، دستیار زندگی
امام خمینی (ره) پس از نوشیدن جام زهر پیامی دادند که گویای سرلوحه امروز شهدای مدافع حرم است و همچنان کاربرد دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیامی برای امروز

امام خمینی (ره) پس از نوشیدن جام زهر پیامی دادند که گویای سرلوحه امروز شهدای مدافع حرم است و همچنان کاربرد دارد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
پیامی برای امروز

امام خمینی (ره) درباره شهادت می فرمایند: اذناب امریکا باید بدانند که شهادت درراه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی یا شکست درصحنه های نبرد مقایسه شود.

مقام شهادت، خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است. نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهای دیگر آزاد شد. تمامی این ها خیالات باطل ملی گراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است.

امروز روز هدایت نسل های آینده است. کمربندهایتان را ببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز روزی است که خدا این گونه خواسته است؛ و دیروز خدا آن گونه خواسته بود؛ و فردا ان شاءالله روز پیروزی جنود حق خواهد بود

ملی گراها تصور کردند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین الملل اسلامی در جهان فقر و گرسنگی است. ما می گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست؛ و تا مبارزه هست، ما هستیم.

ما بر سر شهر و مملکت باکسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم. پس ای فرزندان ارتشی و سپاهی و بسیجی ام و ای نیروهای مردمی، هرگز از دست دادن موضعی را با تأثر و گرفتن مکانی را با غرور و شادی بیان نکنید که این ها در برابر هدف شما به قدری ناچیزند که تمامی دنیا در مقایسه با آخرت.

پدران و مادران و همسران و خویشاوندان شهدا، اسرا، مفقودین و معلولین ما توجه داشته باشند که هیچ چیزی ازآنچه فرزندان آنان به دست آورده اند کم نشده است. فرزندان شما در کنار پیامبر اکرم و ائمه اطهارند. پیروزی و شکست برای آن ها فرقی ندارد.

امروز روز هدایت نسل های آینده است. کمربندهایتان را ببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز روزی است که خدا این گونه خواسته است؛ و دیروز خدا آن گونه خواسته بود؛ و فردا ان شاءالله روز پیروزی جنود حق خواهد بود. ولی خواست خدا هر چه هست ما در مقابل آن خاضعیم؛ و ما تابع امر خداییم؛ و به همین دلیل طالب شهادتیم؛ و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم. البته برای ادای تکلیف همه ما موظفیم که کارها و مسائل مربوط به خودمان را به بهترین وجه و با درایت و دقت انجام دهیم.

همه می دانند که ما شروع کننده جنگ نبوده ایم. ما برای حفظ موجودیت اسلام در جهان تنها از خود دفاع کرده ایم؛ و این ملت مظلوم ایران است که همواره موردحمله جهان خواران بوده است؛ و استکبار از همه کمینگاه های سیاسی و نظامی و فرهنگی و اقتصادی خود به ما حمله کرده است. انقلاب اسلامی ما تاکنون کمینگاه شیطان و دام صیادان را به ملت ها نشان داده است.

جهان خواران و سرمایه داران و وابستگان آنان توقع دارند که ما شکسته شدن نونهالان و به چاه افتادن مظلومان را نظاره کنیم و هشدار ندهیم.

و حال آنکه این وظیفه اولیه ما و انقلاب اسلامی ماست که در سراسر جهان صلا زنیم که ای خواب رفتگان! ای غفلت زدگان! بیدار شوید و به اطراف خود نگاه کنید که در کنار لانه های گرگ منزل گرفته اید. برخیزید که اینجا جای خواب نیست! و نیز فریادکشیم سریعاً قیام کنید که جهان ایمن از صیاد نیست!


منبع: چند جمله جنگ