سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سخنرانی رییس جمهور کشورمان به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سخنرانی رییس جمهور به مناسبت روز دانشجو

سخنرانی رییس جمهور کشورمان به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان آغاز شد.

بخش سیاست تبیان

رییس جمهور، حسن روحانی، روز دانشجو، دانشگاه، دانشگاه تهران، سخنرانی رییس جمهور، آخرین اخبار، وزیر

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران سخنان خود را با این جمله آغاز کرد که با درود و سلام بر آن پیر روشن ضمیر و هادی ما امام عزیز و بزرگوار، مرحوم آیت الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، مرحوم مهندس بازرگان، دکتر علی شریعتی و همه بزرگانی چون شهید باهنر، شهید مفتح، شهید همت ها، شهید باکری ها و آن هایی که از همین دانشگاه ها به جبهه مبارزه در برابر متجاوزان شتافتند.
وی افزود: همچنین درود و سلام بر شهید زین الدین ها،شهید ستاری ها، شهید بابایی ها و شهید صیاد شیرازی ها و همه شهیدانی که از دانشگاه و از دانشگاه تهران در جبهه های مبارزه، ایستادگی و مقاومت کردند.
رییس جمهوری ادامه داد: درود و سلام من بر همه دانشگاهیان و دانشجویان و اساتیدی که در این سه سال و نیم از دولت تدبیر و امید حمایت کردند.

"استقلال سیاسی که امروز ایران دارد شما نظیر آن را نه تنها در منطقه، در کل دنیا ببینید."

روحانی یادآور شد: بسیار خوشحالم برای چهارمین بار خداوند به من توفیق داد تا در روز 16 آذر روز دانشجو و روز دانشگاه و روز حرکات عظیم ضد استبدادی و ضد استعماری حضور یابم.
وی خاطرنشان کرد: حرکات عظیم ضد استبدادی و ضد استعماری از همین دانشگاه شروع شد که عزیزترین دانشجویان شریعت رضوی، قندچی، بزرگ نیا توانستند پرچم ایستادگی و مقاومت را در دانشگاه تهران به اهتزاز درآورند که البته این پرچم تعلق به همه جوانان و دانشجویان و عزیزانی داشت و دارد که حاضرند خود را فدای کشور، استقلال و آزادی کنند.
رییس جمهوری همچنین گفت: از همه ملت بزرگ ایران از رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه و همه مردم تشکر می کنم، آنچه دستاورد ما بوده جایی بوده که همه با هم بوده ایم و دست به دست هم داده ایم. اجماع همواره کارساز بود و گره ها را از پیش روی ما باز کرد.
در هنگام سخنان رییس جمهوری، تعدادی از دانشجویان این شعار را سردادند «بسیجی واقعی همت است و باکری» .
رییس جمهوری اضافه کرد: ما هم روزی مثل شما دانشجوی همین دانشگاه بودیم و آن روزهای که معمولا حرکت انقلابی از دانشکده فنی دانشگاه تهران شروع می شد در مرحله بعد دانشکده حقوق بود ما صف دوم بودیم، بعد بقیه دانشکده ها این مسیر را ادامه می دادند.
روحانی خاطرنشان کرد: آن روز که سراسر دانشگاه تهران تبدیل به شعار علیه استبداد و استعمار می شد چقدر زیبا و باعظمت بود. دانشگاه پیشرو بود، همانند حوزه های علمیه، هم دانشگاه و هم حوزه و هم همه مردم حق بزرگی بر گردن ما دارند.
وی با بیان این که انقلاب عظیم و بزرگ ما به سادگی به دست نیامده است، اظهارداشت: همه کسانی که از سال 41 پشت سر امام مبارزه کردند انقلاب را به پیروزی رساندند و استقرار بخشیدند در برابر تجاوز بیگانگان و تحریم نیز مقاومت کردند.
رییس جمهوری با یادآوری این که من انقلابی پیشیمان را نمی شناسم ،تصریح کرد:انقلاب اسلامی فخر و افتخار ما است همانطور که به ایران عزیز و سربلندمان افتخار می کنیم
روحانی اضافه کرد:هیچ ضرورتی در عصر حاضر ومقطع فعلی برای ما مهم تر از امید در میان مردم و اعتماد نیست، شما بدانید اگر امید به آینده از بین رفت ما دیگر سرمایه ای نخواهیم داشت هر چه کشور ما خوب باشد هرچه موفقیت به دست آورده باشیم تا نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی ادامه داد: ما از یک فرهنگ استبدادی و استعماری گذر کردیم، می خواهیم به یک فرهنگ محمدی و علوی برسیم، بخش بزرگی از مسیر راه را پیموده ایم، بخشی هم باقی مانده است.
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید بر انقلابی ماندن، بر انقلابی بودن می کنند، معنای آن این است که کار تمام نشده است، اگر تمام شده بود برای چه انقلابی باشیم ما به هدف رسیدیم، انقلاب یعنی تحول بزرگ در جامعه برای آرمان های بزرگ و بلند یک ملت عزت خواه وعدالت جو انقلاب برای این بوده است.
روحانی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: آیا ما به همه اهداف انقلاب رسیدیم به همه نرسیدیم، به خیلی موارد و اهداف انقلاب دست یافتیم، همین که شما در دانشگاه تهران پشت بلند گو می آیید و هرچه نظرشما است می گویید این آثار انقلاب است، چه زمان این آزادی وجود داشت، یک دانشجو در برابر رییس اجرایی کشور آنچه را که می فهمد و مصلحت و لازم می داند با صراحت لهجه بیان کند، همان که امیر المومنین (ع) فرمودند آدم بتواند سخنش را غیر متقطع بیان کند بدون این که دغدغه و لکنت زبان داشته باشد صریح و آزاد بیان کند.
روحانی افزود:پس ما به اهدافی دست یافتیمکه فکر نمی کنم استقلال سیاسی که امروز ایران دارد شما نظیر آن را نه تنها درمنطقه، در کل دنیا ببینید، در انتخابات آمریکا آقایی انتخاب شده است ببینید چه سر و صدا و تزلزلی در ذهن سیاستمدارها در اروپا ، آسیا بخش هایی از قاره آمریکا پدید آمده است.
وی یادآور شد: تنها کشوری که می گوید نه خوشحالم و نه غمزده در بیان رهبر معظم انقلاب آمده است، آقایی در آمریکا انتخاب شده ،هر برنامه ای دارد بعدها معلوم خواهد شد ما راه و مسیر خود را ادامه می دهیم.
وی ادامه داد آن آقا ممکن است دلش خیلی چیزها بخواهد، دلش بخواهد برجام را تضعیف و پاره کند ،مگر ملت ما می گذارد آمریکا نمی تواند تاثیرگذار در اراده ما باشد آمریکا نمی تواند در استقامت این ملت درایستادگی این ملت ، مگر در جنگ تحمیلی توانستند.
در جنگ همه آمدند پشت سر افقلی ها، کی نیامد شرق غرب آروپا امریکا شروی سابق کی نیامد کشورهای مرتجع منطقه آمدند مگر وسط جنگ به صدام افلقی میگ 25 و هواپیماهای مختلف غربی و شرقی ندادند.
وی افزود:میراژ اف-1 مگر وسط جنگ به عراق نداند، حتی سوپر اتاندارد را اجاره ندادند که کار بی سابقه در جنگ بود مگر موشک زمین به زمین به آن ندادند مگر تمام ابزار سلاح شیمایی از همین اروپا در اختیار صدام قرار نگرفت.
روحانی خاطرنشان کرد: دنیایی در برابر ما ایستاد چطور ما موفق شدیم دست به دست هم دادیم، در اجماع و اتفاق هست که ما در برابر توطئه های عظیم و بزرگ به پروزی می رسیم .
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد:اینها سیستمی آورده بودن هم روی سوخو و هم میراژ بسته بودن موشک های ضد تشعشع راداری و دو سال ما را گرفتار کرده بودند تا می رفتیم سیستم را روشن کنیم با موشک می زدند از 60 کیلومتری موشک را به رادار می زدند ،سیستم موشک دفاعی ما باید رادار باید هدایت شود .
رییس قوه مجریه ادامه داد: همین دانشگاه شریف تهران متخصصین افسران لایق شهید ستاری ها، بابایی ها شاید حدود نوارهای آن هست در آینده اینها می شود پیاده و پخش شود.دو تا سه ماه هر شب جلسه داشتیم که در برابر برابر این موشک ضد تشعشع راداری چه کار کنیم. سه ماه کار کردیم همه به یک نتیجه رسیدیم مطئمن نبودیم آیا این راهکار نتیحه می دهد یا نه این ر هکار را در والفجر هشت امتحان کردیم کردیم در والفجرهشت بیشترین هواپیمای عراقی را ساقط کردیم 73 فروند هواپیمای عراقی تا اواخر بهمن شروع شده بود تا فروردین زدیم و هیچ یک از موشکهای ضد تشعشع راداری موثر نشد تا جایی که امریکا شوری اعلام کردند یک کشور خارجی به کمک ایران آمده شایع کرده بودند چینی ها سیستمی آورند در حالی که هیچ کشوری به ما کمک نکرد دانشجویان و اساتید و متخصصین و صاحبنظران تلاش استقامت ایستادگی امیدما به اینده دست به دست دادیم توانستیم در جنگ موفقیت به دست بیاوریم دنیا را به شکست بکشایم.


منبع : خبرگزاری ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین