تبیان، دستیار زندگی
تعداد زیادی از گوشی ها و سیستم عامل های قدیمی از ابتدای سال 2017 میلادی قابلیت اجرای برنامه واتس اپ را از دست می دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توقف اجرای واتس اَپ در گوشی های قدیمی

تعداد زیادی از گوشی ها و سیستم عامل های قدیمی از ابتدای سال 2017 میلادی قابلیت اجرای برنامه واتس اپ را از دست می دهند.

بخش دانش و زندگی تبیان
 واتس‌اَپ

در این وبلاگ آمده است: «وقتی که برنامه واتس اپ را در سال 2009 میلادی راه اندازی کردم، نحوه استفاده کاربران از گوشی های تلفن همراه بسیار متفاوت بود، عمر App Store به چند ماه می رسید و حدود 70 درصد از گوشی های هوشمند آن زمان از سیستم عامل های توسعه یافته توسط دو شرکت بلک بری و نوکیا استفاده می کردند. در دورنمای هفت سال آینده قصد داریم توان خود را روی پلتفرم هایی متمرکز کنیم که بیشترین کاربرد را دارند.»
بدین ترتیب تعداد زیادی از گوشی ها و سیستم عامل های قدیمی از ابتدای سال 2017 میلادی قابلیت اجرای برنامه واتس اپ را از دست می دهند. برای مثال اجرای این برنامه در گوشی های iPhone 3GS و تمام آیفون هایی که از سیستم عامل iOS6 استفاده می کنند، متوقف خواهد شد. همچنین آیپدهای نسل اول تا چهارم که به روزرسانی نشده اند، قابل اجرای این برنامه را از دست می دهند.
همچنین تمام گوشی ها و تبلت های انرویدی که از نسخه 2.1 و 2.2 این سیستم عامل استفاده می کنند، قابلیت اجرای واتس اپ را از دست می دهند.
گوشی های مجهز به سیستم عامل Windows Phone 7 نیز تنها تا پایان سال جاری میلادی قادر به اجرای واتس اپ خواهند بود.
با وجود این، بر اساس اعلام وبلاگ مذکور، برخی از مدل های نوکیا و بلک بری شامل BlackBerry OS، BlackBerry 10، Nokia S40 و Nokia Symbian S60 تا ماه ژوئن سال 2017 برنامه واتس اپ را پشتیبانی می کنند.منبع:www.irna.ir
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .