وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بسیاری از قهرمانان از جمله پهلوان تختی، کشتی گیران و وزنه بردارانی که در مسابقات بین المللی مقام آورده اند، همه را به این موزه هدیه داده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موزه ای برای نمایش قدیمی ترین عکس های حرم امام رضا (ع) 

بسیاری از قهرمانان از جمله پهلوان تختی، کشتی گیران و وزنه بردارانی که در مسابقات بین المللی مقام آورده اند، همه را به این موزه هدیه داده اند.

بخش گردشگری تبیان
موزه حرم امام رضا

به گزارش تبیان از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دیدن آثار مربوط به حرم مطهر امام رضا (ع) علاوه بر وجه معنوی، یک صورت تاریخی و جذاب برای مخاطبان خود به نمایش می گذارد. 

دیدن عکس های مربوط به سال 1233 در عصر ناصرالدین شاه تا عکس مربوط به دوران پهلوی اول همراه با توضیحات همه در موزه آستان قدس رضوی ، واقع در حرم مطهر امام رضا (ع) برای عموم مردم قابل مشاهده است. 

آثاری که نشان دهنده وقایع مختلف در بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) است و دیدن آن خالی از لطف نیست. از اولین شبکه مربوط به پنجره فولاد گرفته تا قدیمی ترین ضریح آستان مقدس امام هشتم شیعیان در این موزه قرار دارد. 

بسیاری از قهرمانان از جمله پهلوان تختی، کشتی گیران و وزنه بردارانی که در مسابقات بین المللی مقام آورده اند ، همه را به این موزه هدیه داده اند تا مشتاقان پس از زیارت و ادای احترام به بارگاه آن حضرت سری به موزه تاریخی معنوی آستان قدس رضوی بزنند. 

هنرمندان مختلفی آثار خاص و ویژه خود را با جان و دل به این موزه هدیه داده اند و اسکناس های دوران پهلوی و دیگر کشور ها نیز در این موزه قرار داده شده است. 

شاید بسیاری از ایرانیان به سفر مشهد و زیارت بارگاه مبارک امام هشتم شیعیان (ع) رفته اند اما کمتر کسی است که سری به موزه آستان قدس زده باشد. 

موزه فرش آستان قدس رضوی در سه طبقه آثاری نفیس و منحصر به فردی از فرش ها اهدایی هنرمندان را به معرض نمایش قرار داده است که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. 

فرش های تاریخی مرتبط با این مکان مقدس دیگر آثاری است که زائران حرم رضوی می توانند آن ها را در این موزه ببینند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین