تبیان، دستیار زندگی
آلساندرو دل پیرو فصل جدید رقابتهای سریA ایتالیا را خوب شروع كرد. او در پیروزی پر گل یوونتوس مقابل امپولی زننده 2 گل بود. الكس خیلی خوب گل می زند وبا حركات تكنیكی خود مدافعان را به شدت خسته می كند. از این كه یووه كارش را در ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آماده ام برای فتح اسكودتو و جام اروپا!


آلساندرو دل پیرو فصل جدید رقابتهای سریA ایتالیا را خوب شروع كرد.

او در پیروزی پر گل یوونتوس مقابل امپولی زننده 2 گل بود.

الكس خیلی خوب گل می زند وبا حركات تكنیكی خود مدافعان را به شدت خسته می كند.

از این كه یووه كارش را در لیگ با پیروزی آغاز كرده، خیلی خوشحال است واین قدرت را به فال نیك می گیرد.

امیدوار است تمام رویاهایی كه برای این فصل در سردارد تحقق پیدا كند. تكرار قهرمانی فصل قبل و قهرمانی در جام باشگاههای اروپا.

او دوست دارد در كنار آتزوریهای ایتالیا نیز موفق باشد.

گفتگوی اینترنتی لاریپوبلیكا با دل پیرو در زیر ارائه می گردد.

در بازی با امپولی 2 گل زدی و شروع خوبی داشتی، چه احساسی داری؟

خیلی خوشحالم، احساس غرور می كنم. این 2 گل برای ثبت در كارنامه ام خوب است . ما درطول این چند فصل نشان دادیم كه می توانیم در سطح اول اروپا قدم بگذاریم. من از گلزنی لذت می برم و خوشحالم كه می توانم از مهاجمان و گلزنان برتر یووه باشم و سعی خواهم كرد همینطور ادامه دهم. یوونتوس تیمی متفاوت والكس نیز بهتر از فصل قبل خواهد بود.

برخی از كارشناسان عقیده دارند، تو با حمایتهای بیش از اندازه لیپی وسران باشگاه رشد كرده ای؟

من همیشه گفته ام كه از حمایت باشگاه برخوردارم، اما آیا آنها از سایر بازیكنان تیم حمایت نمی كنند؟ لیپی و مدیران یووه به همه توجه دارند و از همه ما می خواهند خوب و سخت تمرین كنیم و مقابل حریفان قدرتمند باشیم.

به نظر می رسد قدرت بدنی دل پیرو این فصل خیره كننده است. اینطور نیست؟

بله، خودم هم این را كاملاً حس می كنم. قبل از شروع بازیهای فصل زیر نظر مربیان بدنسازی باشگاه تمرینات سختی داشتیم. من پیشرفتهای خوبی داشته ام و با تمرین، قدرت بدنی ام را افزایش دادم . این فصل با آمادگی خوبی بازیها را شروع كردم و امیدوارم با همین آمادگی ادامه بدهم.

یوونتوس فصل را توفانی آغاز كرد...

ما فقط توانایی هایمان را به نمایش گذاشتیم. یوونتوس در هر فصل همینگونه است وتردید نیست كه باید تیمهای مقابل ما، خود را مهیای شكست خوردن كنند . لیپی مقابل امپولی تغییرات تاكتیكی خوبی را به اجرا گذاشت و بازیكنان نیز به خوبی هر آنچه او می خواست، در زمین اجرا كردند. بازی خوب آپیاه و تره زگه نیز برای كسب این پیروزی كمك بزرگی بود.

همبازیهایت می گویند، الكس متفاوت با همه زندگی می كند، تو چطور فكر می كنی و چه نظری در مورد حرفهای آنان داری؟

بله من دوست دارم از نظر تكنیكی كارم را متحول كنم. به همین دلیل زندگی ام، كار و تمرین مداوم است من در تعطیلات مقدار تمریناتم را كمی افزایش دادم . فكر می كنم، زندگی ام فرقی با دیگران ندارد و تنها دلیل موفقیت من در مدت یازده سال حضور در یونتوس برنامه مشخص برای تمرین و زندگی خصوصی ام بوده است.

تمرین در این سطح تو را خسته نكرده است؟

هرگز، همه چیز زیر نظر مربیان تیم صورت می گیرد. خودم هم به خوبی می دانم چطور تمرین كنم تا تمام انرژی و توانم از دست نرود. برای بازی تمرین برنامه ای منظم دارم و بر اساس آن كار می كنم ، زیرا میدانم از این پس كه لیگ آغاز شده ، بدون هیچگونه استراحت، یا تعطیلات باید بازی كنم. قصد دارم آمادگی ام را تا پایان فصل حفظ كنم.

در بازی یونتوس هیچ ضعفی ندیدی؟

نه، ما با همان نظم و ترتیب و هماهنگی فصل قبل بازی كردیم، اما قدرت تهاجمی تیم بیشتر شده است.  در بازی ما ضعفی وجود نداشت و نمی خواهیم امتیاز از دست بدهیم.

باز هم میلان، اینتر، لاتزیو و رم از رقبای اصلی شما به حساب می آیند. چه فكری برای بیشتر كردن فاصله با آنها دارید؟

بله، آنها همانند سالیان قبل از رقبای اصلی یوونتوس هستند و ما برای رقابت آماده ایم. مطمئن باشید كه یووه از هدفها و برنامه هایی كه دارد ، دست نمی كشد و همچنان آنها را دنبال می كند. ما فصل قبل قهرمان اسكودتو شدیم و این فصل با قدرتی به مراتب بیشتر از عنوان خود دفاع می كنیم. آنها فرصت رقابت با ما را دارند!

اما یوونتوس از رقابت با میلان خاطره خوشی ندارد؟!

اگر منظورتان فینال جام باشگاههای اروپا است ، كه ما بعد از آن جبران كردیم و 3 بار میلانی ها را شكست دادیم. ما در اولدترافورد خیلی خوب بازی كردیم و اگر قدر فرصتها را بیشتر می دانستیم، حتی جام به ما می رسید. میلان در آن بازی شایسته پیروزی نبود.

اما شما را شكست دادند؟

بله، در رویارویی با آنها شكست خوردیم . در واقع آن بازی را در شرایط خاص و به خاطر خستگی زیاد از دست دادیم، اما دیگر تصمیم نداریم  به آنها ببازیم، پیروزی در سوپر جام ایتالیا و2 بازی دوستانه مقابل میلانی ها بیانگر قول ما است. یووه برای رسیدن به خواسته هایش سخت مبارزه می كند.

اما هواداران یوونتوس عقیده دارند، شما باید جام قهرمانی باشگاههای اروپا را در این فصل فتح كنید و خاطره تلخ اولدترافورد را به فراموشی بسپارید؟

بله، این رؤیای همه ماست، البته كار آسانی نیست. تیمها در این فصل قدرتمند تر شده اند و همه آنها به قهرمانی در اروپا فكر می كنند. ما دراین بازیها قرعه خوبی را به دست آوردیم و مطمئن هستم یووه این قدرت را دارد با شكست گالاتاسرای، المپیایكوس و رئال سوسیه داد راهی مرحله بعد شود. ما آمادگی زیادی داریم تا مقابل هر حریفی به برتری برسیم، اما حفظ آمادگی برای تمام بازیهای فصل كمی دشوار است و كار را سخت می كند. با این حال ما تمام تلاش خود را به كار می گیریم تا عنوان قهرمانی دراروپا را به دست آوریم و ناكامی فصل قبل را از اذهان پاك كنیم.

در بازی مقابل امپولی، 5 گل به ثمر رساندید . ظاهراً یوونتوس به زدن گلهای كم قناعت نمی كند؟

این دقیقاً همان كاری است كه مربیان تیم از ما انتظار دارند. خوشبختانه یووه در این فصل مهره های خوبی به خدمت گرفت كه همه از نظر قدرت بدنی در سطح بالایی هستند و این می تواند فرصت خوبی باشد تا تیم حریفانش را گلباران كند!

فكر می كنید بتوانید در این سطح بمانید؟

بله، سعی خواهیم كرد. به طور قطع ، جو بازیها خیلی به ما كمك خواهد كرد. در ایتالیا باید همیشه آماده باشی . تیمی كه سخت كار می كند، برنده است. برای قهرمانی باید جنگید و مبارزه كرد.

از تیم ملی ایتالیا چه خبر؟!

باید برای ادامه بازیهای مقدماتی جام ملتهای اروپا در سال 2004 آماده باشیم. ما به فاصله 4 روز باید مقابل ولز و صربستان بازی كنیم. دشوار است، اما تردیدی ندارم پیروز می شویم.

از این كه فرانچسكو توتی، مصدوم است و نمی تواند ایتالیا را همراهی كند ، نگران نیستی؟

توتی یك مهاجم تیزهوش و فرصت طلب است . او در بازی مقابل آلمان یكی از بهترین ها بود. اما نگران نیستم و تنها ناراحتم كه او در كنار ما نیست. به طور حتم وجود توتی می تواند به ما در رسیدن به پیروزی مقابل حریفان آینده مان كمك كند، اما در هر حال ایتالیا با صعود به مرحله نهایی یورو 2004 در پرتغال باعث خوشحالی او خواهد شد.

فكر می كنید، بتوانید در این رقابتها موفق باشید؟

بله، به تیم تراپاتونی خیلی امید دارم. ما پس از ناكامی در جام جهانی و پس از آن باخت مقابل ولز در همین رقابتها خیلی مورد انتقاد قرار گرفتیم، به طوری كه من هر شب كابوس می دیدم. به همه طرفداران آتزوریها توصیه می كنم خاطره آن شكستها را از ذهن خود پاك كنند. من هم دیگر اصلاً به آنها فكر نمی كنم. پیروزی مقابل آلمان دراشتوتگارت بهترین بهانه است كه فقط به قدرت واقعی ایتالیا اطمینان كنم!