تبیان، دستیار زندگی
کامبیز درمبخش حراج بیش از 500 تعداد از آثارش را تجربه موفقی دانست و گفت: اولین بار است که یک آرتیست و هنرمند این تعداد از کارهایش را یک جا به فروش می گذارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آدم فقط یک بار مال اش را آتش می زند!

کامبیز درمبخش حراج بیش از 500 تعداد از آثارش را تجربه موفقی دانست و گفت: اولین بار است که یک آرتیست و هنرمند این تعداد از کارهایش را یک جا به فروش می گذارد.

بخش هنری تبیان

کامبیز درمبخش

این هنرمند پیشکسوت درباره ی برپایی حراج آثارش با عنوان «آتیش زدم به مالم!»، اظهار کرد: دو شب از حراجی آثارم باقی مانده است، در این حراجی که حدود 570 کار به نمایش گذاشته شده بود بیش از 200 اثر تاکنون فروخته شده است. تنوع در قیمت ها و آثار باعث شد افراد زیادی با سلایق مختلف بتوانند از این نمایشگاه بازدید و خرید کنند.

او به جدید بودن این حرکت اشاره کرد و گفت: اولین بار بود که یک آرتیست و هنرمند این تعداد از کارهایش را یک جا به فروش می گذارد. تمام این آثار از آرشیو شخصی خودم انتخاب شده بودند و با وجود اینکه تعدد آثار این نمایشگاه خیلی زیاد بود، اما تنها بخشی از آن چیزی است که من در آرشیوم دارم.

این طراح و کاریکاتوریست در ادامه درباره ی ایده ی برپایی این حراج خاطرنشان کرد: آن قدر اثر در منزل داشتم که دیگر جا نبود و این آثار در کشوها، لای پرونده ها و پوشه ها حبس شده بودند بنابراین فکر کردم که بهتر است به دست مردم به خصوص جوان ها برسند، به همین دلیل قیمت آثار را پایین در نظر گرفتم تا مردم بتوانند این آثار را بخرند حتی در بین آثار قیمت هایی در حدود 100 هزار تومان هم وجود داشت. درمبخش ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه یک تجربه موفق بود، اما فکر نمی کنم دوباره آن را تکرار کنم، چون آدم فقط یک بار مال اش را آتش می زند!

این هنرمند همچنین به برنامه های آینده اش اشاره و اظهار کرد: برنامه های زیادی برای کار و برگزاری نمایشگاه دارم که نزدیک ترین آن نمایشگاه آثار چاپ شده ام در ماهنامه «همشهری داستان» است که در گالری «سیحون» برپا خواهد شد. بهترین و جدیدترین این آثار در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود و به زودی کتاب کامل این آثار نیز منتشر می شود البته امیدوارم در تا برپایی نمایشگاه آماده شود.

درمبخش افزود: کتاب دیگرم با عنوان «پانتومیم روی کاغذ» که مجموعه ای از دلقک های تمام رنگی ام است نیز آماده چاپ است و به زودی منتشر می شود.حراج آثار کامبیز درمبخش - کاریکاتوریست  ? از 30 مهرماه آغاز شده و تا پایان این هفته ادامه خواهد داشت.این هنرمند در حراج یادشده، آثاری را از میان کارهای طراحی، کاریکاتور، نقاشی، تصویرسازی، مینیاتور و عکاسی برای فروش گذاشته است.

علاقه مندان برای شرکت در این حراجی می توانند به نشانی الهیه، ابتدای خیابان فرشته (شهید فیاضی)، شماره 9 مراجعه کنند.


منبع: ایسنا