تبیان، دستیار زندگی
آیا ویژگی های جدید اندروید را می دانید؟ برنامه تحریم های جدید ایران را می دانید؟ با پدیده شایعه سازی در فضای مجازی آشنا هستید؟ راستی می دانستید ژاوی این هفته با السد میهمان تیم پرسپولیس است؟ می دانستید چه شد که سفارت آمریکا اشغال شد؟در هفته گذشته با پاسخ
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جامعه؛ کلید بهتر زیستن

آیا ویژگی های جدید اندروید را می دانید؟ برنامه تحریم های جدید ایران را می دانید؟ با پدیده شایعه سازی در فضای مجازی آشنا هستید؟ راستی می دانستید ژاوی این هفته با السد میهمان تیم پرسپولیس است؟ می دانستید چه شد که سفارت آمریکا اشغال شد؟در هفته گذشته با پاسخ به این سوالات در خدمت شما بودیم. حال خلاصه و لینک مهم ترین این مطالب را ارائه می دهیم.

فرآوری:علیرضا عابدینی- گروه جامعه  تبیان
عکس جامعه

ویژگی های جدید اندروید نوقا که باید بدانید-
طبق وبلاگ رسمی اندروید، بیش از 250 ویژگی عمده در این نسخه از اندروید گنجانده شده، که از مهم ترین آنها می توان به عملکرد اصلی سیستم عامل و طول عمر باطری اشاره کرد. حالت Multi- Window یا چند پنجره، پاسخ دادن به اعلان ها  (    ( notifivations به صورت مستقیم ، تنظیمات سریع، پشتیبانی از چند مکانی، طول عمر بهتر باطری، سریعتر و امن تر شدن و کارایی بهتر ، ویژگی های اساسی اندروید 7 است.
دستور ویژه برای تحریم جدید ایران!-
ظاهرا دولتمردان آمریکا قصد دست کشیدن از بازی دیرینه ی تحریم ها را نداشته و باز هم برنامه هایی جدید برای ادامه تحریم ها در سر دارند. اخیرا خبرهایی مبتنی بر نشست های در راستای روند جدید تحریم ها علیه ایران به گوش می رسد. منابعی خک در کاخ سفید می گویند مجلس نمایندگان آمریکا خود را برای رای دادن به "تمدید بدون شروط جدید" تحریم های درحال انقضای ایالات متحده علیه ایران آماده می  کند و کاخ سفید نیز قصد دارد با کنار کشیدن خود، اجازه دهد این لایحه به یک قانون تبدیل شود.
پدیده شایعه سازی در فضای مجازی-
شایعات رایج در شبکه های اجتماعی که در برخی موارد مانند یک بمب در افکار عمومی منفجر می شوند و مختص مکان یا کشور خاصی هم نیستند،در هر نقطه از جهان که مردم، موبایل به دست یا پشت کامپیوتر به دنیای شبکه های اجتماعی سرک می کشند،هر روز و هر لحظه صدها و شاید هزاران خبر نادرست روی شبکه ها آپلود می شود.
ژاوی با السد میهمان پرسپولیس-
با قطعی شدن سهمیه 2+2  ایران در لیگ قهرمانان آسیا، 2 تیم استقلال خوزستان و ذوب آهن به صورت مستقیم در مرحله گروهی این بازی ها حضور خواهند داشت، اما پرسپولیس و استقلال برای حضور در این مرحله باید از مراحل پلی آف و مقدماتی عبور کنند.
چند روز قبل از اشغال سفارت-
آبان سال ١٣٥٨ بود ، دانشجویان جوان، پرشور و انقلابی می خواستند شاه سابق به خاطر استبداد و ظلمی که به ملت کرده محاکمه شود، اما صدایشان به جایی نمی رسید، شاه نیز سرگردان بود ، کشورها او را نمی پذیرفتند و از این خیل جمعیتی که بر علیه او به پا شده بود می ترسیدند. بالاخره آمریکا او و همراهیانش را پذیرفت و با این کار خون جوانان انقلابی و ایرانی را به جوش آورد.
در روز 13 آبان 1358 اتفاقی که پیش بینی می شد افتاد! گروهی از دانشجویان دانشگاه های تهران که «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» نام داشتند، سفارت ایالات متحده آمریکا در تهران را اشغال کردند و دیپلمات های حاضر در ساختمان را به گروگان گرفتند. و از این راه میخواستند شاه محاکمه شود و در دادگاه قرار بگیرد .