وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سردار حسین سلامی روز دوشنبه در یادواره سرداران و 250 شهید اطلاعات شمال غرب کشور در ارومیه افزود: مرام و منش ما این است که دشمنان هر جا که باشند و بخواهند دست به اسلحه ببرند، در هر سرزمینی آن ها را تعقیب و نابود می کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمالغرب 250 شهید اطلاعات دارد

سردار حسین سلامی روز دوشنبه در یادواره سرداران و 250 شهید اطلاعات شمال غرب کشور در ارومیه افزود: مرام و منش ما این است که دشمنان هر جا که باشند و بخواهند دست به اسلحه ببرند، در هر سرزمینی آن ها را تعقیب و نابود می کنیم.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
یادواره شهدا


وی اظهار کرد: دشمنان ضربه های بزرگی از فرزندان امت اسلامی در 38 سال گذشته دریافت کرده اند و استکبار جهانی به خوبی عزم و اهتمام جدی فرزندان ایران اسلامی را می شناسد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اتفاقات چند ماه اخیر کشور اضافه کرد: عده ای مزدور با تحریک برخی کشورهای مرتجع عرب منطقه و تحریک سیاست های آمریکایی و صهیونیستی اراده کرده بودند تا از مرزها بگذرند و بذر ناامنی را در دل این سرزمین بپاشند اما با واکنش های به موقع و عبرت انگیز، درس های بزرگی به آن ها داده شد.
وی اضافه کرد: این افراد یا منهدم و یا رانده شدند و این سرنوشت هرکسی است که بخواهد نیت شومی درباره ایران اسلامی داشته باشد.
وی اظهار کرد: این ها پیام های واضحی است که فرزندان این سرزمین با عمل خود به مخالفان و افرادی می دهند که ضد امنیت و انقلاب ایران و این کشور هستند.
وی گفت: به آن ها هشدار داده می شود که دچار جهل و حماقت راهبردی نشوند.
سردار سلامی با اشاره به روز 13 آبان و سالروز تسخیر لانه جاسوسی در کشور گفت: دشمنان همواره خواسته اند تا علیه کشور توطئه کنند ولی با شکست مواجه شده اند.
وی بیان کرد: مدت ها و ماه ها پس از اشغال لانه جاسوسی، آمریکایی ها درصدد انجام اقداماتی برای آزادسازی گروگان ها بودند که در طبس با شکستی استثنایی مواجه شدند و جنود خداوندی راه را بر مشرکان و جنود ابلیس بست.
وی گفت: آن ها در دوران دفاع مقدس نیز همه کمک های مالی، سیاسی، تبلیغی و نظامی را به حمایت از رژیم بعث روانه کردند و سرانجام در خلیج فارس به صورت مستقیم علیه نیروهای دریایی ما وارد شدند که در آنجا هم شکست خوردند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: استکبار و ایادی وابسته به آن در انواع توطئه ها، فتنه ها، تهاجم فرهنگی و عملیات روانی و منزوی کردن اقتصادی ایران همیشه شکست خورده اند.
سردار سلامی افزود: در دی ماه پارسال، دوباره شاهد بودیم که فرزندان ما چه شکست تلخی بر دشمنان وارد کردند و چه اقتداری برای امت ایران خلق شد و این نمایشی از شکوه روح جهاد و شهادت طلبی است.
وی با اشاره به اینکه امنیت امروز حاصل خون شهیدان است، افزود: بدون تردید این خون ها جریان فرهنگ، ادبیات، تفکر و باور و اعتقاد به فرهنگ جهاد بود که در بلاد اسلامی گسترش یافت.
سردار سلامی بابیان اینکه شهدا فرهنگ شهادت را به همه سرزمین های اسلامی منتقل کردند، ادامه داد: اگر امروز جغرافیای زنده انقلاب ما از مرزهای کشور هزاران کیلومتر عبور کرده و به باب المندب و شرق مدیترانه رسیده و جبهه مقاومت علیه نظام سلطه را این گونه گسترش داده است، ثمره خون همین شهیدان است.
وی افزود: امروز سیاست دنیای استکبار با بن بست، توقف، شکست و بی عملی مواجه شده و این ها به عین دیده می شود که بیانگر بیداری مسلمانان است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: به نظر می رسد این همه درس های تلخ کافی است تا دنیای استکبار متوجه این واقعیت شوند که قدرتی که امروز به نام اسلام ظهور یافته شکست ناپذیر و واقعیتی مسلم در نظام جهانی است.
سردار سلامی گفت: دشمنان بهتر است با اسلام، با احترام و ادب سخن بگویند و عمل کنند و این ها حقایقی است که باید دشمنان ما بیاموزند تا از پرداخت تلفات بیشتر جلوگیری کنند.
وی اضافه کرد: ما امروز از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم و نه تنها سازه های قدرت در درون کشور عمیق و مستحکم است بلکه ساختارهای دیگر قدرت در عالم اسلام امروز زنده و در حال نبرد هستند.
وی شهدا را نشانه های روشن افتخارات تاریخ عنوان کرد و گفت: شهدا سازندگان هویت دینی و میهنی ما و نشان دهنده درجه و ایمان هرجامعه ای و تراکم غیرت و معرفت و روح هستند.
در این یادواره نمایشی از واقعه عاشورا توأم با مداحی اجرا شد، شعرخوانی، خواندن دل نوشته توسط فرزند شهید، رونمایی از 12 عنوان کتاب شهدای شاخص شهدای اطلاعات استان های آذربایجان غربی و کردستان، رونمایی از تمبر یادواره و نیز تجلیل از خانواده های شهدا و پیشکسوتان ایثار و شهادت انجام شد.
نیروی زمینی سپاه در شمال غرب کشور 250 شهید «اطلاعات و شناسایی» تقدیم ایران اسلامی کرده است.


منبع: ایرنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین