تبیان، دستیار زندگی
مریلا زارعی بازیگر فیلم سینمایی بادیگارد گفت: موضوع و نگاه ابراهیم حاتمی کیا باعث شد تا اثری فاخر به تولید برسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مریلا زارعی: موضوع و نگاه ابراهیم حاتمی‌کیا در بادیگارد فاخر بود

مریلا زارعی بازیگر فیلم سینمایی بادیگارد گفت: موضوع و نگاه ابراهیم حاتمی‌کیا باعث شد تا اثری فاخر به تولید برسد.

بخش سینما و تلویزیون تبیان
title

مریلا زارعی در مراسم رونمایی از آرت‌بوک بادیگارد گفت: فیلم سینمایی بادیگارد به مرحله پایانی خود رسیده یعنی جایی که پس از اکران آن در سینماهای تهران مردم می‌توانند حماسه پشت‌صحنه آن را به‌خوبی تماشا کنند.

وی افزود: آرت‌بوک در واقع برای من حرکت قابل توجهی بود که در این راستا به تولید رسید. کاش سرگروه‌های مختلف تولید کننده هم درباره کشف و شهود در این کتاب خاطرات خود را ثبت کنند.

زارعی اضافه کرد: در سالهای اخیر پسوند فاخر در فیلمها به کار می‌رود که منتقدان به‌دلیل بودجه کلان آن به آن نقد می‌کنند اما در فیلم سینمایی بادیگارد نگاه کارگردان در این اثر فاخر بود و  حاتمی‌کیا موضوع بیت‌المال را به‌خوبی مدیریت کردند و خود را ملزم بر انتقال تجربه‌هایش می‌دانست که جای تقدیر دارد.

اسماعیل حاتمی‌کیا: کمال‌گرایی باعث شکل‌گیری آرت‌بوک بادیگارد شد.

در ادامه مراسم اسماعیل حاتمی‌کیا که آرت‌بوک بادیگارد به اهتمام وی به چاپ رسید، سخنرانی کرد و گفت: اگر دغدغه مدیران مؤسسه فرهنگی اوج نبود این فرصت به من داده نمی‌شد که با بی‌تجربگی این کتاب به چاپ برسد.

وی افزود:  این کتاب حاصل تلاش شبانه‌روزی ما بود که جا دارد از ابراهیم پدرم که مشوق کارم بود تشکر کنم و از بزرگی کار ترسی بر دل من انداخت اما من این راه را ادامه دادم.

اسماعیل حاتمی‌کیا ادامه داد: ویژگی این کار و اثر کمال‌گرایی بود که باعث شد این اثر شکل بگیرد. این کتاب تحفه‌ای به سینمای محترمانه ایران است.

زائری: آرت‌بوک بادیگارد همه عزیزان را دور هم جمع کرد

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری در سخنان کوتاهی گفت: اگر این کتاب فقط و فقط یک کار را می‌کرد این بود که همه این عزیزان و بزرگواران را زیر یک سقف جمع کرد و این کار بزرگی است و آفرین بر این کتاب و ابراهیم حاتمی‌کیا که همه اینها را دور هم جمع کرده است.

شاهسواری: ناز ابراهیم حاتمی‌کیا را باید بخریم

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در این مراسم گفت: ارث در جامعه ما تبدیل به عیب شده است اما اینکه پسری از پدری ارث ببرد عیب نیست بلکه افتخار است.

وی خطاب به ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: فاصله بین تولید دی‌وی‌دی از کارخانه تا بازار دو ساعت است و از بازار به شبکه‌های اجتماعی 4 ساعت است، اما هیچ کسی قدمی برای فضای بازار برنمی‌دارد.

شاهسواری ادامه داد: مهمترین مشکل ما این است که برای فیلمی پروانه نمایش می‌گیریم اما نمی‌توانیم فیلم را اکران کنیم به این معنا که قاعده، منش و اعتبار با آن چیزی است که خودمان انجام می‌دهیم.

مدیرعامل خانه سینما با اشاره به صحبت‌های مریلا زارعی گفت: فاخر بودن چیزی است که با آن فخر می‌فروشیم.

وی گفت: دانش نیاز اساسی ما برای نمایش خلاقیت انباشته شده در سینمای ایران است و خوشحالم که یک دانش برای انتقال به آینده وجود دارد.

شاهسواری افزود: یوسف و ابراهیم حاتمی‌کیا جا در پای خودتان گذاشته‌اید و آن را ادامه دهید و سینما یک قاعده‌ای را سالهاست که در حال رعایت کردن است و آن این است که ناز نازداران را کشیدن عیب نیست و فکر می‌کنم که ناز ابراهیم حاتمی‌کیا، احمدرضا درویش و... را باید بخریم.


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .