تبیان، دستیار زندگی
تیم والیبال نوجوانان ایران با تکرار پیروزی مقابل هند علاوه بر صعود به دیدار نهایی هفتمین دوره مسابقات قهرمانی....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوجوانان والیبال جهانی شدند

والیبال

تیم والیبال نوجوانان ایران با تکرار پیروزی مقابل هند علاوه بر صعود به دیدار نهایی هفتمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا مجوز شرکت در پیکارهای جهانی این رشته را هم به دست آورد.

به نقل از مهر، تیم والیبال نوجوانان ایران سه شنبه شب در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا و انتخابی جهان که در سالن"سوگات ایندور" کلمبو  برگزار شد، در دیداری ماراتن گونه با نتیجه 3 بر 2 از سد هند گذشت تا علاوه برکسب مجوز حضور در پیکارهای جهانی، برای پنجمین بار متوالی راهی دیدار فینال این مسابقات شوند.

شاگردان "یوتسا ست کوویچ" که در گروه B مرحله مقدماتی این رقابت ها نیز تیم هند را با نتیجه 3 بر یک شکست داده بودند، در این دیدار با نتایج (22 بر 25)، (25 بر 20)، (30 بر 32)، (25 بر 18) و (15 بر 10) از سد این تیم گذشتند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات که پیش از دیدار ایران و هند برگزار شد، تیم ژاپن با نتیجه 3 بر 2 مقابل چین به برتری رسید تا همراه با ایران برگزار کننده دیدار فینال مسابقات سریلانکا باشند. چین در ست‌های اول و دوم با نتایج (27 بر 25) و (25 بر 18) ژاپن را مغلوب كرد و در سه گیم بعدی ژاپن با نتایج (25 بر 23)، (25 بر 17) و (15 بر 12) پیروز شد

دیدار نهایی هفتمین دوره مسابقات والیبال نوجوانان قهرمانی آسیا ساعت 15 امروز (به وقت تهران) برگزار می شود. این دومین رویایی ایران و ژاپن دراین دوره از مسابقات محسوب می شود. تیم کشورمان در مرحله مقدماتی نیز با نتیجه 3 بر یک شکست را به ژاپنی ها تحمیل کردند.

تیم والیبال نوجوانان ایران که عنوان نخست مسابقات جهانی مکزیک در سال گذشته را در اختیار دارد در حال حاضر با سه مدال طلا و یک نقره در صدر جدول بهترین تیم های آسیا قرار دارد. کره جنوبی (یک طلا و سه نقره) و هند (یک طلا، یک نقره و یک برنز) در رده های دوم و سوم این جدول ایستاده اند.

پیکارهای 2009 والیبال نوجوانان جهان به میزبانی ایتالیا برگزار می شود. ایران و ژاپن به عنوان دو تیم برتر آسیا دراین رقابت های حضور خواهند داشت.