تبیان، دستیار زندگی
یکی از ویژگی های برخی آقایان، این است که علاقه ای به رمانتیک و احساساتی بودن، ندارند و از طرفی نیز قادر به پنهان و سرکوب کردن احساسات خود نیستند، بلکه بیشتر تمایل دارند در حد معمول آن را با همسر خود در میان بگذارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مردان احساسات خود را به راحتی به زبان نمی آورند

یکی از ویژگی های برخی آقایان، این است که علاقه ای به رمانتیک و احساساتی بودن، ندارند و از طرفی نیز قادر به پنهان و سرکوب کردن احساسات خود نیستند، بلکه  بیشتر تمایل دارند در حد معمول آن را با همسر خود در میان بگذارند.

بخش خانواده ایرانی تبیان
احساساتی بودن

وجیهه مشهدی نبی روان شناس خانواده  اظهار داشت: یکی از ویژگی های برخی آقایان، این است که علاقه ای به رمانتیک و احساساتی بودن، ندارند و از طرفی نیز قادر به پنهان و سرکوب کردن احساسات خود نیستند، بلکه  بیشتر تمایل دارند در حد معمول آن را با همسر خود در میان بگذارند.

وی ادامه داد: زمانی مرد احساسات خود را نزد همسرش بازگو می کند که احساس امنیت کند و اطمینان داشته باشد که این حس، برای او قابل پذیرش بوده و بدون اینکه در مورد آن قضاوت کند، شنونده خوبی برای حرف هایش خواهد بود.

مشهدی نبی بیان کرد: در بسیاری از مواقع، مردها گمان می کنند که با همسر خود زبان مشترکی ندارند و سخن از این احساسات، به قیمت ایجاد یک سوء تفاهم بزرگ در زندگی شان تمام می شود و به همین دلیل است که از آن چه درون شان می گذرد، حرفی نمی زنند.

وی افزود: خانم ها باید بدانند که هرگز در مورد احساس همسر خود قضاوت نکنند، زیرا مردان از این کار متنفرند و از اینکه در آینده، احساساتی را که به زبان آورده اند به عنوان مدرک جرمی بر علیه شان استفاده شود و به خاطر آن سرکوفت شوند، می ترسند.


منبع:خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.