تبیان، دستیار زندگی
همزمان با آغاز اكران فیلم محمدرسول الله (ص) در تركیه، اكران ویژه این فیلم به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تركیه برای شخصیت های دینی، علمی، فرهنگی، هنری و سیاسی در آنكارا به نمایش درآمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام فیلم مجیدی وحدت و همدلی جهان اسلام است

همزمان با آغاز اكران فیلم محمدرسول‌الله (ص) در تركیه، اكران ویژه این فیلم به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تركیه برای شخصیت‌های دینی، علمی، فرهنگی، هنری و سیاسی در آنكارا به نمایش درآمد.

بخش سینما و تلویزیون تبیان
title

در این مراسم، ابراهیم چلبی دبیر‌كل حزب آنا وطن ( مام میهن ) با اشاره به مطالعه‌ای كه پیرامون تدوین و تولید این اثر داشته، گفت: مجید مجیدی كارگردان بنام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از نظریات علمای اسلام از مذاهب مختلف در تدوین فیلم و بهره‌مندی از ظرفیت‌های فنی و عوامل برتر و هزینه زیاد توانسته این اثر را در معرفی بخش محدودی از حیات پیامبر اسلام (ص) و دوره تولد تا نوجوانی آن حضرت به خوبی به تصویر بكشد و رحمت و مهر و محبت و شخصیت آسمانی حضرتش را به جهانیان معرفی نماید. وی تولید و پخش این اثر هنری را موجب خرسندی و خشنودی جوامع اسلامی دانست و بر پیام این فیلم در وحدت و همبستگی جهان اسلام اشاره كرد و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی ایران و تركیه برای اثر‌گذاری در منطقه هم‌افزایی وحدت ایران و تركیه را مورد تأكید قرار داد.

در این مراسم كه شنبه شب برپا شد، شماری از اساتید دانشگاه‌ها به ویژه اساتید الهیات دانشگاه‌های آنكارا، نمایندگان احزاب سیاسی، اصحاب هنر و فرهنگ به دعوت رایزنی فرهنگی با حضور در سینما بویولوفنر آنكارا در اكران ویژه این فیلم شركت كردند و با ابراز خشنودی از این اتفاق بزرگ، فیلم محمد رسول‌الله(ص) اثر مجید مجیدی، كارگردان بنام و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران را اثری فاخر و ارزشمند و كم‌نظیر در معرفی برهه كودكی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) دانستند و همچنین تولید و پخش این اثر را مایه وحدت و همبستگی مسلمانان و همزیستی ادیان برشمردند.

بر اساس این گزارش، چلیك كنات از كارگردانان و عوامل سینمایی تركیه نیز ضمن تشكر از رایزنی فرهنگی برای اكران ویژه این فیلم، در خصوص این اثر فاخر و ارزشمند هنری و سینمایی و كارگردان آن مجید مجیدی نكات ارزشمندی را طرح كرد و تولید و پخش این آثار را در معرفی اسلام اصیل و فرهنگ و تاریخ و تمدن اسلامی و چهره واقعی پیامبر اسلام بسیار موثر دانست و تولید این نوع آثار را در وحدت و همبستگی مسلمانان حائز اهمیت دانست. سپس فیلم به نمایش گذاشته شد و پس از پایان فیلم تمام شركت‌كنندگان ضمن قدردانی از رایزنی فرهنگی از تحت تأثیر قرار گرفتن خود با نمایش این فیلم و قرار گرفتن در یك فضای معنوی و بروز احساسات و اشك خود هنگام نمایش فیلم سخن گفتند.


منبع: سینما سینما

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .