تبیان، دستیار زندگی
سردار فضلی : اگر امروز در مجلس شورای اسلامی مصوبه ای انجام می شود، باید از منظر فقهای شورای نگهبان بگذرد و تطبیق با اسلام را دارا باشد و این ویژگی مهم انقلاب اسلامی ایران است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هراس دشمن ازاستکبار ستیزی ایرانیان

سردار فضلی : "اگر امروز در مجلس شورای اسلامی مصوبه ای انجام می شود، باید از منظر فقهای شورای نگهبان بگذرد و تطبیق با اسلام را دارا باشد و این ویژگی مهم انقلاب اسلامی ایران است."

بخش سیاست تبیان

سردار فضلی، علی فضلی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، قانون، مصوبه، انقلاب، اسلام، فقها

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایرنا سردار علی فضلی در یادواره سه شهید گمنام دانشگاه ملایر و گرامیداشت شهید رسول حیدری شهید شاخص استان همدان اظهار کرد: در عرصه کنونی نباید از دشمن غافل شویم و همیشه دشمن را بشناسیم.
وی با اشاره به تفاوت ایران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امام راحل(ره) که سابقه بیش از پنج دهه مبارزه همراه با سایر علما، شهدا و مراجع در بستر سازی پیروزی انقلاب را داشتند، قرآن، عترت و مردم را سه ویژگی بارز ایران عنوان کردند.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب ایران بر این سه پایه استوار بود و مردم همیشه بیدار ایران اسلامی در مقابل دشمنان سینه های خود را سپر کردند و آنقدر ایستادند تا انقلاب اسلامی به ثمر نشست.
سردار فضلی بیان کرد: این تفاوت ها در انقلاب ایران با سه ویژگی شاخص ولایت فقیه، قانون اساسی جمهوری اسلامی و دشمن ستیزی به وجود آمد و در سایه رهنمودهای امام راحل(ره) مردم آگاهانه به پای انقلاب ایستادند.

بسیجی بودن ملت ایران و دشمن ستیزی آنها موجب شده که امروز همه برای رفتن به سوریه صف آرایی کنند و در خارج از مرزها برای دفاع از مظلوم با دشمنان بجنگنند.

وی ادامه داد: اگر امروز در مجلس شورای اسلامی مصوبه ای انجام می شود، باید از منظر فقهای شورای نگهبان بگذرد و تطبیق با اسلام را دارا باشد و این ویژگی مهم انقلاب اسلامی ایران است.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه مردم ایران تحمل ظلم و جور و سازش در مقابل دشمنان را ندارند، بیان کرد: امروز دشمنان به واسطه حمایت مردم ایران از فلسطین رنگ می بازند و طبق فرموده های امام راحل(ره) این امر هم موجب تحمیل جنگ هشت ساله به ایران شد.
وی همچنین به عملیات های کربلای 4 و 5 اشاره کرد و گفت: در این عملیات بیش از 6 ماه کار شناسایی، آموزش و تمرین انجام شد، اما در کمتر از 6 ساعت نتیجه این اقدامات بی نتیجه ماند.
وی بیان کرد: در عملیات کربلای چهار حدود 10 هزار شهید، مجروح و مصدوم شیمیایی برای ما باقی ماند و به این دلیل در سه شبانه روز با حضور فرماندهان مواضع عملیاتی و دلایل شکست بررسی شد. 
سردار فضلی به شرایط سخت منطقه شلمچه و وجود باتلاق به طول سه کیلومتر اشاره کرد و گفت: در این شرایط ماهیت دشمن ارزیابی شد و با دریافت پیامی از امام راحل(ره) مبنی بر اینکه ما برای دین خدا به میدان آمده ایم و در این راه شکست معنایی ندارد، عملیات جدیدی شکل گرفت. وی با بیان اینکه رزمندگان ما ذره ای در مقابل دشمن تردید نداشتند، افزود: عشق و ارادت رزمندگان به اباعبدالله الحسین(ع)، عشق به امام راحل(ره) و انقلاب رمز پیروزی آنها بود تا با پیروزی در این عملیات بتوانند تبسمی بر لبان امام راحل(ره) بنشانند.
سردار فضلی بیان کرد: یاران و سربازان امام راحل(ره) در عملیات کربلای پنج همانند یاران حضرت علی(ع) نگفتند هوا سرد است و نمی جنگیم، بلکه در سخت ترین شرایط آب و هوایی به عشق امام راحل(ره) در این عملیات پیروزی بزرگی را آفریدند.
وی اضافه کرد: در این عملیات بیش از 50 هزار کشته و زخمی و اسیر از دشمن بر جای ماند و 80 هواپیمای دشمن منهدم شد، در حالیکه بیش از 85 درصد رزمندگان ما در این عملیات بسیجی بودند.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفان اظهار کرد: بسیجی بودن ملت ایران و دشمن ستیزی آنها موجب شده که امروز همه برای رفتن به سوریه صف آرایی کنند و در خارج از مرزها برای دفاع از مظلوم با دشمنان بجنگنند.
یادواره سه شهید گمنام دانشگاه ملایر و گرامیداشت یاد و خاطره شهید رسول حیدری شهید شاخص استان همدان در سال 95 و همچنین گرامیداشت یادئ و خاطره مادر شهیدان مومنی شامگاه یکشنبه نهم آبان ماه با حضور جمع کثیری از مسئولان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگان و جانبازان، اساتید و دانشجویان در مسجد این دانشگاه برگزار شد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .