تبیان، دستیار زندگی
سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید از نمایشگاه رسانه های دیچیتال را با گزیده گویی به پایان برد و در بازدید از تعدادی از غرفه های این نمایشگاه، عمدتاً شنونده بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظر صالحی درباره رفتن جنتی و احتمال آمدن صالحی امیری به ارشاد

سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید از نمایشگاه رسانه های دیچیتال را با گزیده گویی به پایان برد و در بازدید از تعدادی از غرفه های این نمایشگاه، عمدتاً شنونده بود.

بخش ارتباطات تبیان
صالحی

سیدعباس صالحی که از این نمایشگاه بازدید می کرد، تنها دو بار به هجوم سولات خبرنگاران پاسخ داد اول یک خبر خوش برای فضای دیجیتال داد و دیگر در باره سینما سخن کوتاهی بیان کرد؛ وی در پاسخ به سوالی برنامه این وزارتخانه برای مالکیت معنوی چیست؟ گفت: دولت برنامه جدی برای احقای حق مالکیت معنوی در فضای مجازی دارد. فرهنگسازی ضرورتی است که باید مردم و نهادهای دولتی در کنار هم انجام دهند.

سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به یک پرسش سینمایی مبنی بر اینکه آخرین فیلمی که دیده اید چه بوده است؟، گفت: با وجود مشکلات بسیاری که برای سینما رفتن دارم، آخرین فیلمی که دیدم، «فروشنده» بود.

صالحی در حاشیه حضور در دهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال، همچنین در جمع خبرنگاران به مسائل مختلفی اشاره کرد و از سرعت گرفتن برنامه های وزارت ارشاد در سایه انتصاب وزیر جدید سخن گفت.

وی در ابتدا درباره تهدیدات بازار نشر و کتاب اعلام کرد: در حوزه کتاب با قالب های متنوع روبه رو هستیم و یکی از مسائلی که در مجموعه وزارت ارشاد توجه دقیقی به آن می کنیم، همگام شدن با فاصله گرفتن از فرم کاغذی است. کتاب در فرمت جدید بازارها و تنوعات زیادی پیدا کردیم که نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. رویکرد ما بر این است که مصرف کنندگان کتاب را محروم نکنیم و در دسترسی آنها به محصولات جدید محدودیتی ایجاد نکنیم. این مسئله برای کتاب تحول تازه ای است.

صالحی افزود: به ظرفیت های رو به رشد امنیت محتوا توجه ویژه ای داریم. در قالب های جدید به تولیدکنندگان هشدار دادیم که توجه مضاعفی بر این حوزه داشته باشند. در حوزه امنیت کاغذی امکان تولید نشر غیرقانونی وجود دارد و در حوزه الکترونیک کمتر از آن نیست. مجموعه وزارت ارشاد در تلاش است تا با محدود کردن دسترسی ها امکان فعالیت مجرمانه را به حداقل برساند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود کاستی هایی در بدنه وزارت ارشاد و فراهم شدن شرایط برای کنار رفتن علی جنتی همچنین برنامه هایی که وزیر بعدی باید در اولویت اجرایی قرار دهد گفت: همیشه جابجایی به معنای وجود ضعف و کاستی در یک سیستم نیست. به عنوان مثال در بازی اخیر تیم ملی فوتبال ایران، گلزن بازی جابه جا شد. گاهی اوقات نیاز به نیروهای تازه نفس هست تا کارهای بعدی با انرژی و انگیزه مضاعف انجام شود. حوزه فرهنگ هم از این قاعده مستثنی نیست. با ورود نیروی تازه و حاشیه های کمتر این امکان وجود دارد که کارهای مهم تر انجام شوند و سرعت گیرند.

صالحی درباره وجود حاشیه های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حاشیه همیشه وجود دارد و راه رهایی از حاشیه سازان پرداختن و در اولویت قرار دادن متن است. در غیر این صورت حتی زندگی فردی ما هم از حرکت باز می ایستد. البته در حال حاضر حاشیه ها مسلط بر متن شده اند. هدف اصلی همواره رقیق شدن حاشیه ها و پرداختن به مسائل اساسی است.

سرپرست وزارت ارشاد درباره رای مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی دولت گفت: امیدوارم که صالحی امیری که فرد شایسته، انقلابی و فرهیخته ای است بتواند اعتماد نمایندگان مردم را به دست بیاورد و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمت کند. برنامه های ایشان خارج از برنامه کلی دولت نیست. دولت تدبیر و امید از ابتدای حضورش در رأس کار برنامه های مشخصی برای فرهنگ کشور داشته است و هر وزیری که روی کار آید مبنای اصلی کارش بر ادامه همین برنامه های مدون است.

وی تاکید کرد: آقای صالحی امیری در گفتگویی اعلام کردند که اولویت شان ادامه برنامه های آقای جنتی است و حتی امکان دارد در صورت به وجود آمدن شرایطی بر سرعت اجرای آنها نیز افزوده شود. انرژی جدید خواهند داشت و قطعاً با جدیت بیشتری به کار ادامه دهند. فاصله زمانی کمی تا پایان دولت داریم و هر چقدر این فاصله ها را کم کنیم فرصت خدمت رسانی بیشتری خواهیم داشت.

بر اساس این گزارش، دهمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال تا هفتم آبان ماه سال جاری در ۹ بخش از ساعت تا ۲۰ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقمندان به حوزه رسانه های دیجیتال است.


منبع : مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .