تبیان، دستیار زندگی
<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=0> <tr> <td width=100%>متخصصان ادبیات کودک و نوجوان نروژی در جریان بازدید از مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، خواستار همکاری کانون با رومی فستیوال (جشنواره بین المللی تبادل میان فرهنگی نروژ و دیگر کشورها
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

متخصصان ادبیات کودک نروژ از کانون بازدید کردند

متخصصان ادبیات کودک و نوجوان نروژی در جریان بازدید از مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون، خواستار همکاری کانون با رومی فستیوال (جشنواره بین‌المللی تبادل میان فرهنگی نروژ و دیگر کشورها) شدند.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title
به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این بازدیدکنندگان از تصویرگران، نویسندگان و مدرسان دانشگاه اسلو نروژ بودند که از بخش‌های مختلف مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خیابان حجاب تهران، دیدن کردند. 

نورا حق‌پرست، مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون که در این بازدید این گروه نروژی را همراهی می‌‌کرد از کانون و فعالیت‌های آن صحبت کرد و افزود: تاکنون انتشارات کانون حدود دو هزار و 500 عنوان کتاب برای مخاطبان 3 تا 16 سال و براساس گروه‌های سنی مختلف منتشر کرده است.

حق‌پرست گفت: کتاب‌های کانون از سالی که شروع به فعالیت کرده به لحاظ متن و تصویرگری جوایز مختلفی را کسب کرده و در نمایشگاه‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرده است.

ابوالقاسم سلیمانی، مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون نیز در این بازدید بیان کرد: کانون دارای مراکز فرهنگی هنری در سراسر کشور است که برای گروه سنی 6 تا 16 سال با فعالیت‌های مانند قصه‌گویی، نقاشی، خوشنویسی و عکاسی مشغول به‌کار است.

وی افزود: در این مجموعه موزه کودک، کانون زبان ایران با آموزش زبان‌های خارجی و مرکز عرضه محصولات کانون مشغول به فعالیت هستند و این مرکز با داشتن سالن‌های نمایشگاهی برای کودکان و نوجوانان به اجرای فعالیت می‌پردازند.

جشنواره رومی از سال 1386 به صحنه دیداری سالانه در عرصه بین‌المللی برای موسیقی، هنرهای نمایشی، و ادبیات با تاکید بر کیفیت و محتوا که از اصول اساسی این جشنواره هنری بوده، تبدیل شده است. از اهداف جشنواره رومی، تلاش برای خلق کردن زمان و مکانی است که در آن امکان تبادل در رشته‌های مختلف تخصصی هنری و فرهنگی، تبادل میان سنت‌ها و فرهنگ‌ها و دیدار هنرمندان با یکدیگر و با تماشاگران فراهم می‌شود.


منبع: ایبنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .