تبیان، دستیار زندگی
چهره های خندان، تصاویر خوراکی و گربه ها که ۲۰ سال پیش توسط یک شرکت تلفن ژاپنی طراحی شد در کنار تابلو های بزرگان نقاشی همچون «پابلو پیکاسو» و «جکسون پولاک» در موزه هنرهای معاصر نیویورک به نمایش درمی آیند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش استیکرها در کنار تابلو های پیکاسو

چهره های خندان، تصاویر خوراکی و گربه ها که 20 سال پیش توسط یک شرکت تلفن ژاپنی طراحی شد در کنار تابلو های بزرگان نقاشی همچون «پابلو پیکاسو» و «جکسون پولاک» در موزه هنرهای معاصر نیویورک به نمایش درمی آیند.

بخش هنری تبیان

استیکرهای ژاپنی

اولین استیکرهای(شکلک) استفاده شده در تلفن همراه در کنار تابلو های بزرگان نقاشی همچون «پابلو پیکاسو» و «جکسون پولاک» در موزه هنرهای معاصر نیویورک به نمایش درمی آیند.

شرکت ژاپنی تلفن «دوکومو» در سال 1999 سری اصلی و اولیه 176 استیکر را خلق و در تلفن های همراه و «پیجر» منتشر کرد. تصاویر 12 در 12 پیکسلی «قبل» «فلش» و «اشاره دست» طراحی شدند که امروزه در حد وسیعی استفاده می شوند و برای همه کاربران آشنا هستند. این تصاویر برای برقراری ارتباط با استفاده از صفحه تصویر محدود و موجود تلفن های آن زمان طراحی شدند.

پائولا آنتونلی سرپرست ارشد موزه هنر های معاصر نیویورک گفت: شکلک  برای بیان منظور و مفهوم از قرن ها پیش وجود داشته و در «مفهوم نگاشته ها» «هیروگلیف» و دیگر خطوط تصویری دیده می شود.

شیگه تاکا کوریتا اولین استیکرها را خلق کرد و در ژاپن عمومی شد و بقیه کشورهای جهان نیز به سرعت از آن ها استفاده کردند. شرکت گوگل در سال 2006 برای اولین بار از این استیکرها استفاده کرد و ششرکت اپل نیز در سال 2011 آن را به اپلیکیشن پیام خود افزود.


منبع: فارس