تبیان، دستیار زندگی
ابراهیم قاسمپور در گفت وگو با ایسنا، درباره لغو اردوی تیم ملی در تایلند و دیدار دوستانه با عراق پیش از دیدار با تیم ملی سوریه، اظهار کرد: ما پیش از دیدار با سوریه نیاز به اردو و بازی تدارکاتی داشتیم و باید آنها را فراهم می کردیم. اردوی تیم ملی ارتبا
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قاسمپور: لغو اردو و بازی تیم ملی حاصل بی تفاوتی مسئولان است

ابراهیم قاسمپور در گفت وگو با ایسنا، درباره لغو اردوی تیم   ملی در تایلند و دیدار دوستانه با عراق پیش از دیدار با تیم   ملی سوریه، اظهار کرد: ما پیش از دیدار با سوریه نیاز به اردو و بازی تدارکاتی داشتیم و باید آنها را فراهم می کردیم. اردوی تیم   ملی ارتباطی بازی با سوریه نداشت و این اردو مربوط به روند آماده سازی تیم   ملی بود که لغو شده است. سوریه علی رغم اظهار نظر برخی ها تیم خطرناکی است و یقه کره را در بازی های قبل  گرفته است.

بخش ورزشی تبیان
قاسمپور

او اضافه کرد: این تفکر که سوریه تیم قدرتمندی نیست می تواند خطرناک باشد و به ما ضربه بزند. لغو اردوی تیم ملی نشان از بی نظمی و بی تفاوتی مسئولان فوتبال است و آن را به حساب سهل انگاری آنها می گذارم.

سرمربی سابق تیم ملی امید فوتبال ایران درباره مصدومیت چند تن از بازیکنان تیم ملی از جمله علیرضا بیرانوند ، میلاد محمدی و ...، خاطر نشان کرد: فکر نمی کنم از نظر بازیکن مقابل سوریه مشکلی داشته باشیم، چرا که در حالت کلی تیم ما در نیمکت و زمین بازیکنان بسیار خوبی دارند و فاصله همه بازیکنان بسیار نزدیک است. همان طور که کارلوس کی روش پیش از این هم گفته است دیگر برای انتخاب ترکیب تیمش مشکلی ندارد. اگر بازیکنان نیمکت نشین انگیزه داشته باشند می توانند نتیجه بهتری را رقم بزنند. تفاوت بازیکنان در انگیزه آنها است.

قاسمپور درباره صعود تیم ملی فوتبال جوانان ایران به جام جهانی زیر 20 سال  2017 کره جنوبی و شکستن طلسم شانزده ساله عدم صعود ایران به جام جهانی، گفت : صعود جوانان به جام جهانی نوید روزهای خوب برای فوتبال ایران است. همان طور که پیش از این هم گفته ایم ایران استعدادهای زیادی در فوتبال دارد، اما در این زمینه  هزینه ای نمی شود. امیدوارم اتفاقات خوبی برای تمام رده های سنی تیم ملی رخ بدهد. رده های پایه تغذیه کننده تیم های ما هستند. در آسیا همه رو به تیم های پایه آوردند و از این رده سنی برای پیشرفت فوتبال خود استفاده می کنند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره محو بازیکنان تیم جوانان سال 2000 ایران که برای آخرین بار  با بازیکنانی مانند ایمان مبعلی، جواد کاظمیان، مهرزاد معدنچی و ... به جام جهانی صعود کرده بودند، گفت : همان طور که گفتم به بازیکنان این رده سنی در ایران توجهی نمی شود و آنها هرز می روند. از آن جمع فقط ایمان مبعلی فوتبال بازی می کند که آن هم حاصل رسیدگی های خود این بازیکن بوده است. بازیکنان ما پس از سپری کردن دوران بلوغ به حاشیه می روند و باید مراقب آنها باشیم.

او ادامه داد: باید بیش از این در فوتبال هزینه کنیم. تیم ملی نوجوانان و جوانان ما راهی جام جهانی شده و می توانند آینده بهتری را برای ما رقم بزنند. دولت سالانه هزینه زیادی را برای جلوگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر انجام می دهد و چه بهتر است که بخشی از آن را به ورزش و فوتبال اختصاص بدهد.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .