تبیان، دستیار زندگی
طبق گفته های مدیرعامل کمپانی شارپ، آیفون 8 پلاس دارای نمایشگر اولد بوده و بخشی از این نمایشگرها نیز در آمریکا تولید خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیفون 8 پلاس دارای نمایشگر اولد خواهد بود

طبق گفته های مدیرعامل کمپانی شارپ، آیفون 8 پلاس دارای نمایشگر اولد بوده و بخشی از این نمایشگرها نیز در آمریکا تولید خواهد شد.

بخش دانش و زندگی تبیان

آیفون 8 پلاس

تنها یک ماه از عرضه آیفون 7 می گذرد اما شایعات محصولات آینده کمپانی اپل فضای مجازی را پر کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده قرار است کمپانی محبوب اپل سه مدل از آیفون 8 عرضه کند که گفته شده هر سه مدل دارای قاب شیشه ای در پشت دستگاه خواهند بود. نکته جالب این است که در میان این سه مدل، محصولی با نمایشگری به ابعاد ۵ اینچ نیز مشاهده می شود.

اگرچه امروز اخباری منتشر شده که این بار اطلاعاتی در رابطه با بزرگ ترین مدل آیفون 8 ارائه می کند. مدیرعامل کمپانی شارپ اعلام کرده است که این مدل از آیفون 8 از نمایشگر اولد بهره خواهد برد که البته بعضی از این نمایشگرها ممکن است در آمریکا تولید شوند. وی در گفتگوی خود با دانشجویان دانشگاه تاتونگ گفته است:

آیفون همیشه دچار تحولات شده و این بار نیز قرار است از پنل های LTPS به پنل های اولد جهش کند. هنوز مشخص نیست که آیا آیفون های اپل که از پنل اولد استفاده می کنند با استقبال کاربران روبرو خواهند شد یا خیر، اما اگر اپل از این تکنولوژی استفاده نکند باید گفت که هیچ نوآوری وجود نخواهد داشت. شاید انجام این کار یک ریسک بزرگ باشد اما می تواند تبدیل به یک فرصت شود.
بعد از اینکه شارپ در ماه آگوست توسط فاکسکان خریده شد تای، کسی که به تری گو نزدیک بود به عنوان مدیرعامل شارپ منصوب شد. همانطور که می دانید فاکسکان یکی از کمپانی هایی است که برای اپل قطعات آیفون را می سازد.

طبق گزارش های قبلی که توسط بلومبرگ منتشر شده بود احتمال استفاده از پنل اولد در آیفون 8 بسیار کم بوده و گمان می رفت که در سال ۲۰۱۸ از چنین پنلی استفاده شود. اگرچه گفته شده محصول بعدی اپل که آیفون 8 نام خواهد داشت از نوآوری های جدیدی نسبت به آیفون های قبلی مانند به کار نرفتن دکمه های تاچ فیزیکی و قرار گرفتن تاچ آی دی در پشت نمایشگر استفاده خواهد کرد.

نمایشگرهای اولد نسبت به نمایشگرهای LTPS می توانند کنتراست بالاتر رنگ ها را به ارمغان بیاورند. با وجود اینکه اپل در محصولاتش از نمایشگرهای LTPS استفاده می کند که از نظر بعضی از کاربران تکنولوژی قدیمی به شمار می رود رقبای اپل که شامل سامسونگ، ال جی، موتورولا و کمپانی های دیگر می شوند برای مدتی است که از پنل های اولد در محصولاتشان استفاده می کنند. با این حال اپل تاکنون تنها در ساعت اپل واچ از نمایشگر اولد استفاده کرده است.

در مورد خبر استفاده از پنل های اولد در آیفون بعدی، جالب ترین نکته ای که وجود دارد این است که احتمالا بخشی از این پنل ها در آمریکا تولید خواهند شد. تای گفته است:

ما در حال احداث یک کارخانه ساخت پنل اولد در ژاپن هستیم. البته می توانیم در آمریکا نیز این کار را انجام دهیم. اگر مشتریان اصلی ما چنین تقاضایی را داشته باشند آیا ممکن است که پاسخ رد به آنها بدهیم؟
در گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه احتمال دارد سامسونگ برای آیفون 8 اپل نمایشگرهای منحنی اولد بسازد اما همانطور که از سیاست های اپل مشخص است این کمپانی همیشه علاقه داشته از چند جای مختلف قطعه دریافت کند.منبع:زومیت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .