تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل برج میلاد تهران، گفت: ویژه برنامه های محرم و صفر برج میلاد شامل برگزاری محفل عاشوراییان، برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم، اجرای ویژه سمفونی سوگ ساز و نمایش فیلم های جشنواره چهل چراغ، از دهه سوم و به روال سال های گذشته از ششم آبان آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویژه برنامه های محرم و صفر در برج میلاد برگزار می شود

مدیرعامل برج میلاد تهران، گفت: ویژه برنامه های محرم و صفر برج میلاد شامل برگزاری محفل عاشوراییان، برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم، اجرای ویژه سمفونی سوگ ساز و نمایش فیلم های جشنواره چهل چراغ، از دهه سوم و به روال سال های گذشته از ششم آبان آغاز شد.

بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان
م

علی درویش پور اظهار داشت: برگزاری کنسرت عاشورایی سوگ چامه ها به خوانندگی حامد زمانی، اکران اختصاصی فیلم هیهات، برپایی نمایشگاه ارادت قلم، برگزاری ویژه برنامه خیمه گاه ملل و ادیان، برگزاری سوگواره سراسری شعر عاشورایی، برگزاری سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق، برپایی نمایشگاه عکس های برگزیده و اجرای ویژه سمفونی سوگ ساز در برج میلاد از دیگر برنامه های این جشنواره است.

سمفونی سوگ ساز

مدیرعامل برج میلاد تهران توضیح داد: سمفونی سوگ ساز با آهنگسازی و رهبری سعید اردیانی ۱۰ و ۱۱ آبان ماه در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار می شود.

درویش پور ادامه داد: این سمفونی با اجرای ۹ قطعه موسیقیایی شامل قطعات کاروان عشق (کاروان امام حسین (ع)، سفیر عشق (مسلم بن عقیل)، دو یاس کوچک (طفلان مسلم)، حر (اندیشه، توبه، شهادت) شش ماهه سرباز (حضرت علی اصغر (ع))، یوسف لیلا (حضرت علی اکبر (ع))،شاه شمشاد قدان (حضرت عباس ع)، هنگامه محشر (حضرت عباس (ع))، باز این چه شورش است (شام غریبان و کاروان اسرا) است.

اکران اختصاصی هیهات و فیلم های جشنواره چهل چراغ

وی تصریح کرد: از دیگر ویژه برنامه های خیمه ها و نجواها، اکران اختصاصی فیلم هیهات است که این فیلم با حضور عوامل آن برای هنردوستان ۱۴ آبان ماه در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد اکران می شود.

وی همچنین با اشاره به اکران فیلم های برگزیده سوگواره چهل چراغ که چندی پیش با رویکرد امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: با هماهنگی دبیرخانه این سوگواره، قرار شد که نمایشگاهی از عکس ها و پوسترهای برگزیده این جشنواره از۴ تا ۱۳ آبان ماه در نگارخانه شرقی برج میلاد اکران شود. همچنین اکران فیلم های برگزیده این سوگواره در بخش های کوتاه، مستند و بلند از دیگر ویژه برنامه های در سوگواره خیمه ها و نجواها بود.

برج میلاد میزبان بزرگان خوشنویسی ایران با محوریت موضوع عاشورا

مدیرعامل برج میلاد تهران با اشاره به برپایی نمایشگاه خوشنویسی ارادت قلم نیز گفت: برپایی نمایشگاه بزرگ خوشنویسی، نقاشی، خط و تایپوگرافی از دیگر ویژه برنامه های سوگواره خیمه ها و نجواهاست.

درویش پور با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر از بزرگان خوشنویسی به نمایش درمی آید، تصریح کرد: در این نمایشگاه به غیر از نمایش آثار هنرمندان، کارگاه هنرمندان شاخص این رشته برگزار می شود که این هنرمندان در طول برگزاری نمایشگاه اقدام به خلق آثار هنری با محوریت موضوع عاشورا می کنند و در مراسم اختتامیه این نمایشگاه از این آثار رونمایی می شود.

گفتنی است این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۱ آبان ماه در گالری شرقی برج میلاد برپاست.

ویژه برنامه خیمه گاه ملل و ادیان

وی ادامه داد: برپایی سوگواره سراسری شعر عاشورایی با عنوان خیمه گاه ادب تقدیر از شعرای برتر دینی و مذهبی از دیگر برنامه های عاشورایی برج میلاد است که ۱۶ آبان ماه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

درویش پور در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری ویژه برنامه خیمه گاه ملل و ادیان در ۱۵ آبان ماه اشاره کرد و گفت: در این مراسم نمایندگان کشورهای مختلف اسلامی مانند افغانستان، پاکستان، الجزایر، هند و... حضور خواهند داشت و هنرمندان آنها علاوه بر اجرای آیین های عاشورایی کشورهای خود، اقدام به شعرخوانی، مقتل خوانی و سخنرانی درباره واقعه عاشورا به زبان انگلیسی خواهند کرد.

برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم و کنسرت شب دهم علیرضا قربانی

وی در پایان از برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم و کنسرت شب دهم علیرضا قربانی خبر داد و گفت: جایزه هنر و ادبیات محتشم با رویکرد و تقدیر از شعرای دینی و عاشورایی ۳۰ آبان ماه برگزار می شود. همچنین کنسرت شب دهم به خوانندگی علیرضا قربانی ۵ آذر ماه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد.


منبع:
سایت کرب و بلا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.