تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش گفت: پدافند غیرعامل مهم ترین عامل در ایمن سازی و مقاوم سازی کشورها مورد توجه اموزش و پرورش قرار گرفته است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پدافند غیرعامل گامی مهم در ایمن سازی کشور

مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش گفت: پدافند غیرعامل مهم ترین عامل در ایمن سازی و مقاوم سازی کشورها مورد توجه اموزش و پرورش قرار گرفته است.


پدافند غیرعامل گامی مهم در ایمن سازی کشور

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، فاضل قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش در رزمایش دانش آموزی پدافند غیرعامل و بزرگداشت روز دانش آموز، صبح امروز در مدرسه متوسطه شهید نورعلی اظهار داشت: آموزش و پرورش امروز به عنوان اساسی ترین و تاثیر گذار ترین رکن جامعه در تمام ابعاد است که مورد توجه تمام ارگان ها و سازمان ها قرار گرفته است.

وی افزود: اگر بخواهیم فرهنگ و آموزشی را ترویج دهیم هیچ راهی به جز روی آوردن به آموزش و پرورش نداریم، که این مستلزم جدی تر گرفتن مقوله اموزش و پرورش است.

فاضل بیان کرد: پدافند غیرعامل مهم ترین عامل در ایمن سازی و مقاوم سازی کشورها مورد توجه آموزش و پرورش قرار گرفته است که باید شرایط لازم را در این زمینه میان دانش اموزان ایجاد نماید.
مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بیش از 40 میلیون از آحاد جامعه مخاطب آموزش و پرورش هستند. که همه دست اندرکاران و نهاد ها به کمک ما امده اند تا با توسعه و تقویت پدافند غیر عامل می توانیم گامی مهم در ایمن سازی و مقاوم سازی کشور برداریم.

فاضل بیان کرد: تاکنون فیلم های آموزشی و نرم افزارهای زیادی با موضوع پدافند غیر عامل تهیه و در اختیار خانواده ها قرار گرفته، همچنین در آموزش ضمن خدمت با موضوع پدافند غیر عامل 200 هزار نفر از آن ها شرکت نموده اند.
وی اظهار داشت: میلیون ها بروشور در اختیار مدارس قرار گرفته تا با مطالعه آن ها با ابعاد پدافند عیر عامل آشنا بشوند. برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از قبیل مثاله نویسی، انشا، روزنامه نگاری و نقاشی، عکاسی و نمایشگاه های مختلف از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش در زمینه توسعه پدافند غیر عامل است.

مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بیش از 135 هزار جلد کتاب برای دوره اول متوسطه، 150 هزار جلد کتاب برای دوم متوسطه و بیش از 50 هزار جلد کتاب برای دبیران متوسطه و بیش از 20 هزار جلد کتاب برای اولیای دانش اموزان با کمک سازمان پدافند غیر عامل تهیه و توزیع کردیم و با جدیت به دنبال ان هستیم این منابع مورد استفاده قرار گیرد.
فاضل عنوان کرد: در سال جاری برنامه های مختلفی برای توسعه پدافند غیر عامل اجرا کردیم از جمله برگزاری جشنواره فیلم کوتاه اردوهای آشنایی با قرارگاه های سایبری، زیستی، پرتوی و پلیس فتا در مراکز استان های بزرگ گوشه ای از فعالیت های اموزش و پرورش در ترویج فرهنگ پدافند عیرعامل است.

وی افزود: آموزش و پرورش توانسته بین دستگاه های کشور رتبه اول را در سال های مختلف از جمله 94 در خصوص پدافند غیر عامل کسب بکند.
مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در زمینه ورود به مدارس و مراکز آموزش و پرورش برای توسعه و فرهنگ سازی در ابعاد مختلف کشور است ما امیدواریم این هماهنگی و همدلی و همراهیربین ارگان های مختلف و برنامه ریزی های هماهنگ بتوانیم نوجوانان و جوانان کشورمان را در ابعاد مختلف اماده بکنه تا همچنان که بین همه کشورهای دنیا ایران به عنوان کشوری با امنیت بالا و قابل اعتماد می درخشد با توسعه این فرهنگ در نسل جوان امروز و به برکت خون مقدس شهدا ایران همواره یکی از مترقی ترین و پیشتازترین کشورها در بین دنیا خواهد بود.

مرکز یادگیری تبیان
فهیمه امرالله