• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1395/08/08 ساعت 11:55
  • تاريخ :

عده ای از تحریم های آمریکا می ترسند

فرمانده سپاه در دوران جنگ گفت : عده ای هنوز پیام انقلاب را نگرفته اند و یا نمی خواهند آن را بشنوند.

بخش سیاست تبیان

تحریم، سپاه، محسن رضایی، انقلاب، فرمانده، مدافع حرم، آمریکا، سیاست، زینب، رضایی

فرمانده سپاه در دوران جنگ گفت: عده ای هنوز پیام انقلاب را نگرفته اند و یا نمی خواهند آن را بشنوند.از تحریم ها و فشارهای آمریکا می ترسند. می خواهند انقلاب را با تردید متوقف کنند.

محسن رضایی در اولین یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان شوشتر در جوار بارگاه امام زاده عبدالله شوشتر گفت: ایام محرم و صفر است و همه ما در غم و غصه این حادثه بزرگ هستیم. در محضر امام زاده عبدالله(ع) و خانواده های محترم شهدا گرد هم آمده ایم تا گرامی بداریم فداکاری فرزندان مخلص امام و رهبری معظم و ایران را در هزاران کیلومتر دورتر؛ که البته آن ها در نزدیک ترین نقطه به دل های مومنان و در جوار حرم فرزندان رسول خدا شهید شده اند.

من از همه برادران می خواهم اقتصاد را به مثابه یک جهاد نگاه کرده و اجرای اقتصاد مقاومتی را مانند یک نهضت و جنبش دنبال کنند تا مشکلات اقتصادی و بی کاری برطرف شود.

رضایی گفت: انقلاب ما سرآغاز ایجاد یک تمدن شده است. این پیام را شهدای ما از سیمای و صدای امام و رهبری شنیده اند. کم نیستند خانواده هایی در شوشتر که درراه این خبر و این پیام، چند شهید تقدیم کرده اند. دشمنان ما هم از ابتدای انقلاب متوجه این پیام شده اند و توطئه های فراوانی ایجاد کرده اند تا تمدن بزرگ ایران اسلامی در شمال خلیج فارس ایجاد نشود. ظرفیت ملت ما و قابلیت هایی که در جوانان ما هست به ساخت یک تمدن منجر می شود و حکام عربستان می گویند ایرانی ها می خواهند صفویه را دوباره احیا کنند. درحالی که دشمنان ما از تمدن بزرگ ایران اسلامی می ترسند و چالش ایجاد می کنند.

وی اظهار داشت: شهدا و حتی دشمنان ما این پیام را از شعارها و ارزش های ما متوجه شده اند. ما گفته ایم که با ظلم و استکبار مخالفیم و باید عدالت در جهان جاری شود. این حرف برایشان سنگین است و کشورهای استعمارگر جهان، از طرح این شعار می ترسند. ما می گوییم جنگ باید کنار گذاشته شده و مرزهای بین المللی به رسمیت شناخته شوند. آمریکایی ها می گویند آرامش را باید ما ایجاد کنیم. ما مخالف آرامش تبعیض آمیز آمریکایی که تنها برای اسراییل است و آتش در کشورهای اسلامی می اندازد هستیم. ما می گوییم ملت ها باید مستقل باشند و با انتخابات و مردم سالاری، سرنوشت خود را انتخاب کنند. مردم عربستان حق دارند که حکام خود را با آزادی انتخاب کنند. ما می گوییم که باید اسلام به متن سیاست و اداره جوامع برگردد. این حرف ها و شعارها برای آمریکایی ها و صهیونیست ها سنگین است زیرا از این ارزش ها می ترسند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: این شعارها آن قدر مقدس است که جوانان ما در راه استقرارشان جان خود را تقدیم کنند. سال ها طول کشیده تا ملت ما آماده چنین رزمی بشوند. اما بعد از 37 سال، در کشور ما همه این پیام را نگرفته اند. دو دغدغه داریم. یکی تثبیت نشدن اقتدار ایران در خارج از مرزها و دوستی و ارتباط با ملت های جهان و حکومت های منتخب مردم و دیگری وارد نشدن نیروی مردم و اسلام در اقتصاد و فرهنگ. ما باید انقلاب را ادامه دهیم تا این نگرانی ها برطرف شود.

وی افزود: در چنین شرایطی اما عده ای هنوز پیام انقلاب را نگرفته اند و یا نمی خواهند آن را بشنوند.از تحریم ها و فشارهای آمریکا می ترسند. می خواهند انقلاب را با تردید متوقف کنند. می خواهند چرخه اقتصاد، انقلابی اداره نشود. می گویند تحریم ها موجب عدم پیشرفت اقتصاد است. بارها از این افراد پرسیده ام که تحریم های نظامی ایران بیشتر بوده یا تحریم های اقتصادی؟ باوجود تحریم ها و محدودیت های نظامی، موشک های ما پیشرفت کرده و خطای آن به حداقل رسید اما دست هایی در داخل کشور نمی گذارند اقتصاد ما مردمی و شکوفا بشود.

در سوریه و عراق نیروهای درگیر، هر دو شعار الله اکبر سر می دهند اما می بینیم که این الله اکبر همراه با حضرت زینب(س) بود که الله اکبر بدون حضرت زینب(س) را شکست داد.

این افراد پیام انقلاب را نگرفته اند. بیست سال است سیاست گذاری های رهبر انقلاب را برخی اجرایی نمی کنند. اگر این سیاست ها اجرایی می شد، اقتصاد ما ده ها برابر شکوفاتر می گشت. می خواهند جلوتر نرویم. خیال می کنند که پیشرفت انقلاب خطرناک است و از تشرهای قدرت های جهانی می ترسند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع)  ادامه داد: مردم باید وارد اقتصاد بشوند. این شهدای مدافع حرم ما چطور توانسته اند با فرمول های ما در جنگ تحمیلی جلو بروند. آن ها مردم و اسلام را وارد دفاع کرده اند. مانند حزب الله لبنان که به عنوان اولین ملت عرب توانسته اند روبه روی اسرائیل مقاومت کنند. فرمول مقاومت ایران به تولد جیش الوطنی در سوریه و حشد الشعبی در عراق منجر شده است. این فرمول را در اقتصاد و فرهنگ وارد کنند تا معجزه ای بزرگ به وجود بیاید. این فرمول موجب پیشرفت انقلاب شده است.

همچنین فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: در سوریه و عراق نیروهای درگیر، هر دو شعار الله اکبر سر می دهند اما می بینیم که این الله اکبر همراه با حضرت زینب(س) بود که الله اکبر بدون حضرت زینب(س) را شکست داد. تا پنج سال پیش کسی این بانوی قهرمان را نمی شناخت. اما حالا از شرق تا غرب همه سوال می کنند که این زینب(س) کیست که این چنین شیعیان به حمایت از حرم او بر خواسته اند؟ چرا برخی نمی خواهند این رمز پیروزی را در انقلاب ادامه بدهیم؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من از همه برادران می خواهم اقتصاد را به مثابه یک جهاد نگاه کرده و اجرای اقتصاد مقاومتی را مانند یک نهضت و جنبش دنبال کنند تا مشکلات اقتصادی و بی کاری برطرف شود و این نقص را به پیشانی انقلاب نچسبانند.


منبع : خبرآنلاین

 

UserName