تبیان، دستیار زندگی
مراسم دیدار و تقدیر از خانواده شهدای قرآنی پنجم آبان ماه در منزل شهید طلبه مهدی خاتمی برگزار و از خاطرات و زندگی این شهدای بزرگوار یاد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

الرحمانش را خواند و رفت

مراسم دیدار و تقدیر از خانواده شهدای قرآنی پنجم آبان ماه در منزل شهید طلبه مهدی خاتمی برگزار و از خاطرات و زندگی این شهدای بزرگوار یاد شد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
شهید طلبه مهدی خاتمی


مراسم دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدا روز چهارشنبه، پنجم آبان ماه در بیست وچهارمین دوره آن در منزل شهید طلبه مهدی خاتمی با حضور رحیم قربانی، رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران، حاجی محمدی، مجری و قاری قرآن، امیرنیا، استاد و قاری قرآن و جمعی از جامعه قرآنی برگزار شد.
برادر بزرگ تر شهید خاتمی در سخنانی گفت: برای خانواده شهدا از شهیدشان سخن گفتن، کاری سخت است اما فکر اینکه شهید به تاریخ و مردم کشور تعلق دارد، انسان را آرام می کند و کار را راحت تر می سازد.
وی در مورد برادر شهیدش گفت: او سال ها قبل از جنگ اخلاق شهدا را داشت، کم می خوابید، کم می خورد و کم حرف می زد، عبادتش نمونه بود و همه ما از ادب او درس می گرفتیم. هر بار که به مناطق جنگی اعزام می شد با من تماس می گرفت و خداحافظی می کرد، آخرین باری که برای خداحافظی با من تماس گرفت، حسی عجیب داشتم، دوست نداشتم تماس او را قطع کنم، به من سپر در منزل خواهرمان چمدانی دارد که در آن نوار گذاشته است، بعد از چند روز فرزند کوچکم در منزل بازی می کرد که ناگهان گفت عمو مهدی شهید شد، من او را دعوا کردم. شب هنگام پدرم تماس گرفت و خبر شهادت برادرم را به من داد، چمدان برادرم را که باز کردم و نوارش را گوش دادم، متوجه شدم که با صوتی زیبا سوره الرحمن را قرائت می کند و من بر این اعتقادم که مهدی الرحمانش را خواند و رفت.
وی در رابطه با مجاهدات برادر شهیدش بیان کرد: در دوران دبیرستان ما در شیراز زندگی می کردیم و او کتاب های امام (ره) را تهیه می کرد و بعد از تعویض جلد آن ها، کتاب ها را به دبیرستان می برد، چند بار هم در درگیری های شدید انقلاب حضور داشت. او همیشه چند روز قبل از عملیات به مناطق می رفت تا وقت خود را بیهوده از دست ندهد، بعد از شهادتش بود که نامه ای پیدا کردیم که مبنی بر این بود که مهدی را به عنوان مبلغ به گردان های کردستان اعزام کرده بودند و او به ما خبر نداده بود.
سرهنگ خاتمی به زندگی روحانی و قرآنی برادر شهیدش اشاره کرد و ادامه داد: برادرم در سطح چهار حوزه تحصیل می کرد و در شهرستان نور کلاس قرآن برگزار می کرد، بسیار ساده زیست بود و اکثر مواقع روزه داشت.
در ادامه یکی از خواهران این شهید بزرگوار به اخلاق برادر شهیدش پرداخت و اظهار کرد: شهید خاتمی دو سال از من بزرگ تر بود و همیشه ما را به حجاب و عبادت دعوت می کرد و اخلاق نیکویی داشت، روزهای دوشنبه و پنج شنبه روزه داشت، من تازه ازدواج کرده بودم و مرا نصیحت می کرد و راه و روش زندگی را به من گوشزد می کرد و برای کمک به من به منزل ما می آمد.


ادب در محضر پدر

خواهرزاده این شهید به یک خاطره که بیانگر ادب این شهید بزرگوار بود، پرداخت و اذعان کرد: من کودک بودم که ایشان کلاس قرآن داشتند و من را با خود به کلاس می برد، روزی به حرف واو رسیدیم و او بر حروف حساس بود و بلند تکرارشان می کرد، به شاگردان یکی یکی گفت واو را تکرار کنند اما وقتی به پدرشان رسید با احترام بیشتر و تواضع بیشتری گفت حرف واو را تکرار کند.

فهمی آسمانی

در پایان این مراسم خواهر دیگر این شهید در مورد فهم برادر شهیدش خاطره ای تعریف کرد و گفت: یک شب قبل از خواب، پایین ژس امام (ره) با خطی خوش چیزی نوشت و آن را به قاب زد، نیمه شب حس کردم صدای گریه می شنوم، از کنار در اتاق برادرم نگاه کردم و دیدم رادیو دارد و به دعای کمیل گوش می دهد و به خود می پیچد. آن زمان من سن کمی داشتم و ترسیدم اما اکنون می فهمم که برادرم به چه فهم والایی دست پیداکرده بود.
در پایان این دیدار ضمن تقدیم هدایا از سوی جامعه قرآنی، از خانواده طلبه شهید مهدی خاتمی تجلیل به عمل آمد.


منبع: ایکنا