تبیان، دستیار زندگی
گوگل نام اپلیکیشن گوگل کست را به گوگل هوم تغییر داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نام اپلیکیشن Google Cast به Google Home تغییر یافت

گوگل نام اپلیکیشن گوگل کست را به گوگل هوم تغییر داده است.

بخش دانش و زندگی تبیان
google home

اوایل ماه جاری مشخص شد که نام اپلیکیشن Google Cast به Google Home تغییر یافته است. با توجه به معرفی بلندگوی هوشمند گوگل هوم، که در واقع رقیبی برای اسپیکر هوشمند آمازون اکو محسوب می شود این تغییر نام در اپلیکیشن یاد شده نیز منطقی به نظر می رسد. حال این تغییر با عرضه ی یک بروزرسانی در اپلیکیشن یاد شده اعمال می شود و علاوه بر این اپ، از بلندگوی گوگل هوم و کروم کست اولترا را نیز پشتیبانی خواهد کرد. اگر قصد خرید گوگل هوم یا کروم کست اولترا را ندارید، احتمالا بروزرسانی اپلیکیشن یاد شده چندان برای شما حائز اهمیت نخواهد بود. این اپلیکیشن حالا متفاوت شده و در کنار تغییری که در نام آن اعمال شده، رابط کاربری نیز بروزرسانی شده است. از جمله تغییرات قابل توجه در رابط کاربری این اپلیکیشن، می توان به نوار جستجو اشاره کرد که حالا در کنار دکمه ی شناور اکشن در گوشه ی سمت راست قرار داده شده است. علاوه بر این، تب های What's On و نیز Get Apps ساده تر شده و حالا نام آن ها به Watch و Discover تغییر یافته است. همچنین این دو تب با تب Devices یکی شده اند.

همانطور که در تصویر بالای مطلب مشاهده می کنید، آیکون جدید این اپلیکیشن گرد نشده است. این مورد کمی عجیب به نظر می رسد چراکه در اندروید ۷.۱ نوقا، گوگل یک تم در نظر گرفته که آیکون ها در آن به شکل دایره ای در نظر گرفته شده اند.

با در نظر گرفتن این موضوع که اپلیکیشن مورد اشاره ابتدا با نام کروم کست عرضه شده بود، در طی سه سالی که از زمان معرفی ان می گذرد، این سومین باری است که شاهد تغییر در نام اصلی آن هستیم. اما اکنون با توجه به اینکه اسپیکر هوشمند گوگل هوم احتمالا به یکی از بازیگران اصلی حوزه ی لوازم خانگی هوشمند و هوش مصنوعی مبدل خواهد شد، به نظر نمی رسد که در آینده ی نزدیک تغییر دیگری در نام و کارکرد این اپلیکیشن رخ دهد.


منبع: زومیت
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .