تبیان، دستیار زندگی
سازمان هواپیمایی کشوری اسامی دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز را اعلام کرد که از 23 آبان ماه امسال نسبت به فروش بلیت برای ایام اربعین حسینی اقدام می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام اسامی دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز برای فروش بلیط ایام اربعین

سازمان هواپیمایی کشوری اسامی دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز را اعلام کرد که از 23 آبان ماه امسال نسبت به فروش بلیت برای ایام اربعین حسینی اقدام می کنند.

بخش گردشگری تبیان
سازمان هواپیمایی کشوری

به گزارش تبیان از ایرنا، «رضا جعفرزاده» سخنگوی سازمان یاد شده گفت: دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز از 23 آبان تا پنجم آذرماه امسال اقدام به فروش بلیت هواپیما می کنند که مصادف با ایام اربعین حسینی است.
وی افزود: انتشار مطالبی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما برای سفر به عتبات در ایام اربعین توسط بعضی دفاتر مجاز فروش بلیت موجب شد تا اسامی دفاتر خدمات مسافرات هوایی مجاز (دارای بند الف) روی سامانه سازمان هواپیمایی کشوری قرار گیرد.
وی در خواست کرد، متقاضیان برای تهیه بلیت هواپیما با نرخ اعلام شده 11 میلیون ریال (یک میلیون و 100 هزار تومان) مسیر تهران- نجف- تهران (رفت و برگشت) و یا تهران- بغداد- تهران و 13 میلیون و 500 هزار ریال (یک میلیون و 135 هزار تومان) مشهد-بغداد-مشهد و مشهد-نجف-مشهد به مراکز فروش شرکت های هواپیمایی و یا دفاتر مورد تایید آنها مراجعه کنند.
سازمان هواپیمایی کشوری اسامی دفاتر مجاز را روی پرتال این سازمان به آدرس cao.ir قرار داده که قابل دسترس همگان است.
وزارت راه وشهرسازی پارسال اعلام کرد: ایام اربعین 260 پرواز ویژه نقل وانتقال زائران اختصاص یافت.
سال گذشته براساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری نرخ بلیت پروازهای تهران - نجف - تهران 9 میلیون و 500 هزار ریال (950 هزار تومان)، تهران-بغداد-تهران هشت میلیون و 500 هزار ریال (850 هزار تومان)٬ مشهد-نجف-مشهد 12 میلیون ریال (یک میلیون و 200 هزار تومان) و مشهد-بغداد-مشهد نیز 11 میلیون ریال (یک میلیون و 100 هزار تومان) تعیین شده بود.
همچنین سال گذشته این سازمان اعلام کرده بود، نرخ بلیت از سایر شهرهای کشور به مقاصد نجف و بغداد با نرخ بلیت های از مبدا تهران محاسبه می شود.
به گزارش ایرنا، تعداد زائران ایرانی که برای زیارت اربعین به عتبات عالیات مشرف می شوند در سال های گذشته به شکل چشمگیری افزایش یافته است؛ آمار رسمی که هر ساله از سوی سازمان حج و زیارت و اداره گذرنامه در مورد تعداد زائران اربعین اعلام می شود، نشان می دهد از سال 1391 تا اربعین 94، رشد هشت برابری وجود داشته است؛ اربعین 1391، تعداد زائرانی که از ایران به عتبات عالیات سفر کردند، طبق یک آمار 100 هزار نفر و طبق آمار دیگری حدود 240 هزار نفر بود که این تعداد در سال 1392، به رقم 480 هزار نفر رسید.
بتازگی «سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت از ثبت نام 400 هزار نفر برای راهپیمایی اربعین در سامانه «سماح» خبر داد و گفت: راه مطمئن برای دریافت ویزای عراق در اربعین، «سامانه سماح» است.


منبع : ایرنا