تبیان، دستیار زندگی
معراج شهدای مرکز، نماهنگی از وداع خانواده های شهدای فاطمیون با پیکر مطهر شهیدشان در معراج شهدا منتشر کرد. این تصاویر برای نخستین بار رسانه ای می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین روایت از وداع خانواده شهدای فاطمیون با پیکر شهید در معراج

معراج شهدای مرکز، نماهنگی از وداع خانواده‌های شهدای فاطمیون با پیکر مطهر شهیدشان در معراج شهدا منتشر کرد. این تصاویر برای نخستین بار رسانه‌ای می‌شود.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
title

با حمله تکفیری‌ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل‌بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند؛ از این رو افغانستانی‌های بسیاری که در سوریه و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند، هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.

در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می‌کردند که با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه 22 نفره به صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. حضور فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که برای فاطمیون مرزهای جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان آن‌ها هرکجا شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) درخطر باشند، به یاری آن‌ها می‌شتابند.

شهیدان ابوحامد و فاتح از جمله فرماندهان برجسته میان رزمندگان فاطمیون بودند که طی مبارزات و درست چند کیلومتر مانده به مرزهای اسرائیلی‌ها به شهادت رسیدند. همسر ابوحامد، فرمانده لشکر فاطمیون با تکیه بر گزارشات همرزمان او معتقد بود که او با سلاح صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است و داعشی‌ها بعد از عقب‌نشینی به سرزمین‌های اشغالی متواری شده بودند. درحال حاضر به جهت استقبالی که از شرکت داوطلبانه افراد در این گروه شده است و افزایش تعداد نیروهای آن و توان عملیاتی، فاطمیون از تیپ به لشکر ارتقا پیدا کرده است.

حالا لشکر فاطمیون، شهدای مدافع حرم فراوانی دارد. شهدایی که باعث افتخار تمام کشورهای مقاومت و مردم آزاده دنیا هستند. معراج شهدای مرکز نماهنگی با عنوان «دلدادگان فاطمی» را تهیه کرده است که در آن از تصاویر مختلف وداع خانواده شهدای افغانستانی با پیکر مطهر شهیدشان در معراج شهدا استفاده شده است. تصاویری از خلوص و ایستادگی خانواده‌های شهدا پای آرمان‌های شهدا که برای نخستین بار رسانه‌ای می‌شود.


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .