تبیان، دستیار زندگی
برانکو سرمربی موفق پرسپولیس تصمیم گرفته است تا در نقل و انتقالات نیم فصل اقدام به تقویت نیمکت سرخ ها کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه برانکو برای نقل و انتقالات نیم فصل

برانکو سرمربی موفق پرسپولیس تصمیم گرفته است تا در نقل و انتقالات نیم فصل اقدام به تقویت نیمکت سرخ ها کند.

بخش ورزشی تبیان

سروش رفیعی

در روزهای اخیر خبرهای زیادی در خصوص لیست بلندبالای برانکو برای نقل و انتقالات نیم فصل منتشر شده اما یکی از نزدیکان این سرمربی کروات با رد بسیاری از اخبار منتشر شده عنوان کرد که سرمربی پرسپولیس تمایل چندانی به خریدهای جدید در نیم فصل نشان نمی دهد .

گویا بر خلاف اخبار منتشر شده در رسانه  های مختلف برانکو لیستی 3،2 نفره را در اختیار باشگاه قرار داده تا تیمش با کمترین تغییرات ممکن پا به نیم فصل دوم لیگ بگذارد. سروش رفیعی، سرشناس ترین نامی است که در لیست خلوت برانکو به چشم می خورد. تیم برانکو علی رغم داشتن مسلمان، نورالهی، کامیابی نیا و عالیشاه در میانه زمین از کمبود یک بازیکن طراح رنج  می برد.

پرسپولیس مهاجمان خوب و سریعی دارد که اگر خوب تغذیه شوند، می توانند گل  های زیادی به ثمر برسانند و به همین خاطر جذب یک هافبک خلاق اصلی ترین برنامه برانکو برای حضوری قدرتمند در نیم فصل دوم و البته بازی  های آسیایی خواهد بود . برانکو برای میانه زمین تیمش روی سروش رفیعی حساب  ویژه ای باز کرده.

پرسپولیس سال هاست که یک بازیکن خلاق تمام عیار ندارد و رفیعی فوتبالیست قابلی با همین خصیصه است. یک هافبک تکنیکی که به لطف دریبل های جادویی اش می تواند محبوب سکوهای پرسپولیس شود. اگر پرسپولیس در نیم فصل سروش را به خدمت بگیرد، احتمالا این بازیکن تنها تغییر   سرخ پوشان در ترکیب اصلی خواهد بود و دیگر تغییرات پرسپولیس در راستای تقویت نیمکت خواهد بود.

برانکو با توجه به کمبود بازیکن شاخص روی نیمکتش، نگران حضور موازی در لیگ و لیگ قهرمانان آسیاست . سرمربی کروات پرسپولیس به خوبی می داند که با توجه به حضور در کورس قهرمانی لیگ برتر و بازی های سخت آسیایی نیم فصل سختی در انتظارش خواهد بود .

هر چند پرسپولیس این فصل فوتبال زیبایی را به نمایش می گذارد اما پر واضح است که دستان برانکو برای تعویض بازیکنان اصلی خالی است و شکست مقابل قشقایی در غیاب بازیکنان ملی پوش تاییدی برای این ادعاست.

علاوه بر لیگ و لیگ قهرمانان آسیا، تقریبا نیمی از بازیکنان اصلی پرسپولیس باید در بازی  های ملی هم به میدان بروند و این مسئله خطر مصدومیت سرخ پوشان را افزایش داده و باعث شده تا تقویت نیمکت و حضور بازیکنان جانشین در پست  های مختلف به دغدغه اصلی برانکو در نقل و انتقالات نیم فصل تبدیل شود.

هر چند پرسپولیس این فصل فوتبال زیبایی را به نمایش می گذارد اما پر واضح است که دستان برانکو برای تعویض بازیکنان اصلی خالی است و شکست مقابل قشقایی در غیاب بازیکنان  ملی پوش تاییدی برای این ادعاست. نیمکت پرسپولیس پر شده از بازیکنانی که فاصله زیادی با 11 مرد اصلی برانکو دارند و این مسئله می تواند در ادامه رقابت  های لیگ به دردسر بزرگ سرمربی کروات تبدیل شود. اگر باخت به قشقایی را روی حساب اتفاقات عجیب فوتبالی بگذاریم، بازی مقابل تراکتورسازی   می تواند نمونه خوبی برای نشان دادن نقطه ضعف تیم برانکو باشد.

پرسپولیس در بازی حساس مقابل تراکتورسازی در هفته پنجم یکی از بازی  های ضعیف خودش را به نمایش گذاشت. برانکو به خوبی می دانست بازیکنانی که در زمین هستند خسته شده اند و از طرف دیگر هم خط حمله نیاز به تقویت دارد اما روی نیمکت بازیکن تاثیر گذاری  نداشت تا برگ برنده او در این بازی شود . در نهایت برانکو مجبور شد یک تعویض کلیشه  ای انجام دهد و نورالهی را به میدان بفرستد.

از طرف دیگر پریمیوف و یانسکی هم تعویض هایی بودند که در دقایق پایانی بازی فقط و فقط برای اتلاف وقت به ترکیب تیم خسته برانکو اضافه شدند . با این تفاسیر به نظر می رسد برانکو در نیم فصل با حفظ ترکیب اصلی خود و اضافه کردن سروش رفیعی بقیه اقدامات را در جهت تقویت نیمکتش انجام دهد.

البته برانکو و پرسپولیس برای رسیدن به سروش رفیعی راه چندان آسانی در پیش نخواهند داشت و ممکن است با عدم صدور کارت پایان خدمت او در مهلت نقل و انتقال زمستانی این بازیکن در تراکتور ماندنی شود و پرسپولیس یک نیم فصل دیگر منتظر این ستاره ملی پوش بماند.


منبع : خراسان