تبیان، دستیار زندگی
پرچمداران گوگل ضد آب نیستند و دلیل آن تنها نبود زمان کافی عنوان شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوشی های پیکسل گوگل ضد آب نیستند

پرچمداران گوگل ضد آب نیستند و دلیل آن تنها نبود زمان کافی عنوان شده است.

بخش دانش و زندگی تبیان
گوشی های پیکسل گوگل

پرچمداران گوگل ضد آب نیستند و دلیل آن تنها نبود زمان کافی عنوان شده است.

در پادکست اخیر کلسی مک کلین از نویسندگان مجله وایرد (Wired) نکته ی جذابی ذکرشده که طبق آن نویسنده بعد از گفت وگو با روابط عمومی گوگل کمی بعد از رونمایی پیکسل به حقیقت جالبی دست یافته است. گویا مهم ترین محصول گوگل به این دلیل ضد آب نیست که این شرکت «وقت کم آورده است.» به همین سادگی!

بر اساس گفته های مک کلین گوگل مدت های زیادی روی گوشی های جدید خود کار کرده است، اما اواخر سال ۲۰۱۵ تمام آن تحقیقات را کنار گذاشته و تصمیم گرفته همه چیز را از صفر شروع کند. یعنی طراحی گوشی پیکسل تا عرضه آن به بازار کمی بیش از ۹ ماه طول کشیده است. به دلیل این محدودیت زمانی طبیعتا گوگل مجبور بوده ویژگی هایی از این دو گوشی را حذف کند که یکی از این ویژگی ها، حذف قابلیت ضد آب بودن آن ها است.

گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال در حال حاضر هر دو گواهی IP53 دارند، یعنی این که فقط کمی در برابر گردوغبار و آب ایمن هستند. برای این که این موضوع بهتر توضیح داده شود باید بگوییم پرچمداران جدید یعنی سامسونگ گلکسی اس ۷ و آیفون ۷ هر دو گواهی IP67 دارند، یعنی این که می توانند برای مدت زمانی در زیر آب به عملکرد خود ادامه دهند.

درهرصورت خیلی جالب است که گوگل می توانست گوشی های خود را به قابلیت ضد آب بودن مجهز کند اما وقت کافی برای انجام این کار را نداشته است. نسخه های بعدی پیکسل هر وقت که وارد بازار شوند، بدون شک مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.


منبع: زومیت
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .