تبیان، دستیار زندگی
امام سجاد علیه السلام می فرمایند:« اَللّهُمَّ إِنّى أَعوذُبِكَ مِنْ... أَنْ نَعْضِدَ ظالِما أَوْ نَخْذُلُ مَلْهوفا أَؤْ نَرومَ ما لَیْسَ لَنا بِحَقٍّ [صحیفه سجادیه، ص56، فرازی از دعاى 8] خدایا به تو پناه مى برم... از این كه ظالمى را یارى كنیم و یا مظلوم و
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یاری مظلومین یمن وظیفه است

مظلومین یمن

امام سجاد علیه السلام می فرمایند:« اَللّهُمَّ إِنّى أَعوذُبِكَ مِنْ... أَنْ نَعْضِدَ ظالِما أَوْ نَخْذُلُ مَلْهوفا أَؤْ نَرومَ ما لَیْسَ لَنا بِحَقٍّ [صحیفه سجادیه، ص56، فرازی از دعاى 8] خدایا به تو پناه مى برم... از این كه ظالمى را یارى كنیم و یا مظلوم و دل سوخته اى را بى یاور گذاریم و یا آن چه حق ما نیست بخواهیم».

این مطلب به این معنی است که اگر کسی نسبت به یاری هر مظلومی بی تفاوت و یا کم کار باشد جرمی را مرتکب شده که باید جواب گوی آن باشد. حال اگر آن مظلوم مسلمان باشد این جرم بزرگ تر است و اگر شیعیانی باشند که برای ریشه کن کردن دشمنان اسلام با کمترین مهمّات جانانه و دلاورانه با تمام دارایی شان در صف جهاد حماسی در مقابل اصلی ترین خائنان اسلام ایستاده اند می طلبد که بیشترین حمایت از آنان صورت بگیرد. امروز، همان عاشورایی است که می توانیم به یاری حماسه های نوین آن بشتابیم و اگر این کار را نکنیم باید به تمام عاشورائیان جوابگو باشیم. با نفرت از جنایت کاران در یمن، با فریاد حمایت از مظلوم! با قلم باشد یا قدم به یاری ستم کشیده های دنیا بشتابیم.
لطفا مواظب سخن هایمان باشیم. اگر یتیمی یا پدر فرزند از دست داده ای از یمن سخن ما را بشنود مبادا که به جای آرام شدن و تسلّی یافتن دلش آتش بگیرد. لطفا انسانیّتمان را فدای دنیایمان نکنیم!


منبع:

رهپویان قرآن
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .