تبیان، دستیار زندگی
به گزارش خبرنگار ایرنا این گردشگر فرانسوی که راجر آنارد نام دارد با 83 سال سن روز دوشنبه به همراه یک تور گردشگری از کشور فرانسه به شوش سفر کرده بود که دچار ایست قلبی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نجات گردشگر فرانسوی در شوش

به گزارش خبرنگار ایرنا این گردشگر فرانسوی که راجر آنارد نام دارد با 83 سال سن روز دوشنبه به همراه یک تور گردشگری از کشور فرانسه به شوش سفر کرده بود که دچار ایست قلبی شد.

بخش گردشگری تبیان
گردشگری فرانسوی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:در پی بروز مشکل برای این جهانگرد ، پس از انتقال به بیمارستان نظام مافی شوش تحت درمان قرار گرفت.
فریدون جعفریانفر افزود:این گردشگر در بخش سی سی یو بیمارستان شوش بستری شده و تحت مراقبت است.
وی افزود:با تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول امکانات استراحت و اسکان در بیمارستان شوش در اختیار همسر این جهانگرد فرانسوی قرار گرفته است.
فرماندار شهرستان شوش نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در پی بروز عارضه بیماری برای این جهانگرد ، پیگیری لازم برای درمان وی انجام شده است.
رضا نجاتی با بیان اینکه درمان این گردشگر رایگان انجام می شود افزود:امکان اسکان همسر این گردشگر تا درمان کامل وی در شوش فراهم شده است.
همسر و همراهان این گردشگر فرانسوی از پیگیری فرمانداری و پرسنل بیمارستان شوش تشکر کردند.
از ابتدای امسال تاکنون بیش از هشت هزار گردشگر خارجی از 42 کشور جهان در سفر به ایران از آثار تاریخی شوش در شمال خوزستان دیدن کردند.
شوش که یکی از کهن ترین شهرهای ایران و جهان محسوب می شود با برخورداری از جاذبه های تاریخی و مذهبی مقصد نخست گردشگران برای بازدید از خوزستان است.
شهر باستانی شوش با قدمتی بیش از هفت هزار سال یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت ایلام همچنین پایتخت زمستانی پادشاهان هخامنشی بود.
سفر گردشگران خارجی به استان خوزستان و شهر باستانی شوش از ابتدای امسال شتاب گرفته است.
محوطه تاریخی شوش به عنوان هیجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران و سومین اثر در استان خوزستان تیر 1394 در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در فاصله 100 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
6068/6037
خبرنگار :محمدعلی فریدپناه**انتشار :عبدالحمید راجی


منبع : ایرنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .