تبیان، دستیار زندگی
در روزهای گذشته به خواص انگور قرمز، گردو، لوبیا و ترشی کبر پرداختیم، 3 منبع خوب پروتئینی برای ورزشکاران را برشمردیم، عادت های کبد خراب کن را معرفی کردیم، راجع به شربت سینه ی خانگی توضیحاتی دادیم و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انگور و گردو، کبد و طحال

در روزهای گذشته به خواص انگور قرمز، گردو، لوبیا و ترشی کبر پرداختیم، 3 منبع خوب پروتئینی برای ورزشکاران را برشمردیم، عادت های کبد خراب کن را معرفی کردیم، راجع به شربت سینه ی خانگی توضیحاتی دادیم و ...

بخش تغذیه و آشپزی تبیان
انگور و گردو و لوبیا و کبر و کبد

3 منبع پروتئین طبیعی برای بعد از ورزش
پروتئین ها برای ساخت عضلات و احیای بدن لازم و ضروری است. بعد از انجام ورزش های سنگین لازم است که در خصوص تغذیه و میزان پروتئین دریافتی دقت بیشتری داشته باشید. در این مطلب 3 منبع غذایی سرشار از پروتئین معرفی می کنیم که برای بعد از ورزش مناسب هستند.

5 دلیل خوب برای مصرف انگور قرمز
انگور قرمز یعنی سلامتی، یعنی تندرستی و نشاط. با وجود اینکه انگور سفید نیز خواص زیادی برای بدن دارد اما انگور قرمز حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است.

ترشی "کبر" مفید برای طحال و کبد
کورک (Kavark) یا کبر گیاهی مفید در درمان بیماری های طحال و کبد است که بیشتر به صورت ترشی استفاده می شود.

5 ماده غذایی ضددیابت
برخی مواد غذایی شهرت زیادی در بین افراد دیابتی دارد. چون به کنترل قند خون و محافظت از قلب کمک زیادی می کنند. در این مطلب 5 ماده غذایی ضددیابت را معرفی می کنیم تا از ابتلا و عوارض آن دور باشید.

اثر گردو بر پیشگیری از بیماری ها
مصرف مداوم گردو باعث کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع دو، سرطان، پوکی استخوان و ... می شود.

خوابی راحت به کمک شامی که می خورید
درست است که مسائلی مانند استرس می تواند باعث اختلال در خواب شود اما باید بدانید که آخرین وعده غذایی باید سرشار از مواد ضروری برای خوابی باکیفیت تر باشد. برای این کار لازم است که مواد غذایی سرشار از تریپتوفان مانند حبوبات، عسل یا گوشت بوقلمون و مرغ را در وعده شامتان بگنجانید.

7 عادت خطرناک برای کبد
کبد بزرگ ترین کارخانه بدن ماست. بنابراین باید به خوبی مراقب سلامتی آن باشید. اما متأسفانه عادت هایی هستند که ناخواسته به این ارگان حیاتی آسیب می رساند. با ما همراه باشید تا با عوامل کبد نابود کن بیشتر آشنا شوید.

خواص لوبیا در طب سنتی
لوبیا یکی از اعضای خانواده ی حبوبات است که دارای فواید زیادی است. این ماده ی غذایی را اگر به اندازه و با مصلحاتش مصرف نمایید، خواص بسیار زیادی برایتان خواهد داشت.

یک شربت سینه خانگی با پیاز و عسل
سرفه های مرطوب و خلط دار با آب بینی و خلط همراه هستند. نباید جلوی این قبیل سرفه ها و دفع خلط گرفته شود چون بدن با این شیوه می خواهد خلط های موجود در مجاری تنفسی را خارج کند، اما سرفه های خشک را ...

9 خوراکی زنانه
PMS یا همان نشانگان پیش از قاعدگی، از مشکلاتی است که بیشتر خانم ها را درگیر خود می کند و چند روز در ماه، خواب و خوراک را از آن ها می گیرد...


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.