تبیان، دستیار زندگی
یک فعال سیاسی گفت: وزرای پیشنهادی دولت سابقه و پیشینه مناسبی دارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سابقه وزرای پیشنهادی دولت

یک فعال سیاسی گفت: وزرای پیشنهادی دولت سابقه و پیشینه مناسبی دارند.

بخش سیاست تبیان

دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دولت، حسن روحانی، وزیر ورزش و جوانان، فانی، جنتی، روحانی، مجلس

در ارزیابی خود از وزرای پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این افراد پیشنهاد شده سوابق خوبی دارند و این تغییرات انجام شده در کابینه، مثبت است.

وی با اشاره به این که «بعد از انتخابات مجلس در سال 94 نیاز به ترمیم کابینه احساس می شد»، خاطرنشان کرد: پیام انتخابات 94 تغییر در کابینه بود و این پیام باید توسط دولت درک می شد. هرچند باید ترمیم کابینه زودتر انجام می شد ولی به هر حال این تغییرات مثبت است و من برای وزرای پیشنهادی آرزوی توفیق دارم که برنامه های دولت را پیش ببرند.

انتظار این است که مجلس سریع تر به وزرای پیشنهادی رأی دهد تا این وزارتخانه ها هرچه زودتر کار خود را با وزیران جدید آغاز کنند.

وی همچنین افزود: البته این اختیار و حق رئیس جمهور است که برای تحقق برنامه های خود، اعضای کابینه را انتخاب کرده و در صورت لزوم کابینه را ترمیم کند ولی اگر ترمیم کابینه زودتر انجام می شد بهتر بود.

این فعال سیاسی درباره این انتقاد به دولت که چرا وزرایی را معرفی کرده که یکبار در مجلس نهم آن ها رأی نیاورده اند؟ گفت: دلیل نمی شود چون آن ها در مجلس قبلی رأی نیاورده اند به این مجلس معرفی نشوند، این ایراد و اشکالی نیست که رئیس جمهور این افراد را مجدداً انتخاب کند. ترکیب این مجلس هم با مجلس نهم متفاوت است. به هر حال عده ای هستند که مدام در هر مسأله ای بهانه جویی کنند.

وی در پایان تصریح کرد: انتظار این است که مجلس سریع تر به وزرای پیشنهادی رأی دهد تا این وزارتخانه ها هرچه زودتر کار خود را با وزیران جدید آغاز کنند؛ زیرا به صلاح نیست که با توجه به وقت کم دولت، این وزارتخانه ها با سرپرست اداره شوند.


منبع : خبرگزاری ایسنا