تبیان، دستیار زندگی
با توجه به اطلاعاتی که به نهادهای امنیتی در کشورهای مختلف می رسد بخش های مربوطه اقدامات لازم را انجام می دهند و از آن جمله شناسایی گروه های تروریستی و خنثی سازی عملیات آن هاست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در ترکیه

با توجه به اطلاعاتی که به نهادهای امنیتی در کشورهای مختلف می رسد بخش های مربوطه اقدامات لازم را انجام می دهند و از آن جمله شناسایی گروه های تروریستی و خنثی سازی عملیات آن هاست.

بخش سیاست تبیان

سفارت ایران، تیراندازی، ترکیه، حمله تروریستی، داعش، اطلاعات، آنکارا، امنیت، نهاد امنیتی، اخبار داعش،

"رضا هاکان تکین" در رابطه با هشدار کنسولگری آمریکا و سفارت ایران در آنکارا همچنین بیانیه سازمان  های امنیتی ترکیه مبنی بر احتمال وقوع حوادث تروریستی در آنکارا و همچنین تیراندازی یکشنبه شب در مقابل سفارت کشورمان در ترکیه خاطر نشان کرد: این وضعیت صرفا در ترکیه اتفاق نمی افتد بلکه مبارزه با ترور به بخشی از زندگی روزمره همه ما تبدیل شده است.

وی ادامه داد: ما باید به نوعی آمادگی داشته باشیم و این طبیعی است که نهادهای اطلاعاتی در کشورهای مختلف خبرهایی را دریافت کرده و تهدیدهایی را شناسایی می کنند. پس از چند روز مشخص می شود که برخی از این تهدیدها حقیقت نداشتند.

نیروهای امنیتی در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا اقدام به تیراندازی کردند و صدای شلیک بیش از دوازده گلوله درنزدیکی سفارت ایران در آنکارا شنیده شد که هنوز معلوم نیست علت آن چه بوده .

وی خاطرنشان کرد: بعضی مواقع خانه های تیمی مربوط به گروه های تروریستی شناسایی می شود و افرادی بازداشت می شوند؛ بنابراین چنین اتفاق هایی در تمام کشورهای دنیا به وقوع می پیوندند.

سفیر ترکیه در تهران ادامه داد: برای مثال در فرانسه هنوز وضعیت فوق العاده ادامه دارد یا در بلژیک و یا سایر کشورها چنین اتفاقاتی رخ می دهد. در ایران هم مقام های این کشور هرچند روز یکبار اعلام می کنند که گروهک تروریستی که قصد عبور از مرزها را داشتند دستگیر شده اند و یا حملات تروریستی خنثی شده است. چنین تهدیدهایی برای همه کشورها وجود دارد و ما باید در چنین شرایطی به زندگی خود ادامه داده و به آن عادت کنیم.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم در نشست خبری روز گذشته خود (دوشنبه) در پاسخ به سوالی مربوط به تیراندازی در نزدیکی سفارت کشورمان در آنکارا این طور گفت: که نیروهای امنیتی در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا اقدام به تیراندازی کردند و صدای شلیک بیش از دوازده گلوله درنزدیکی سفارت ایران در آنکارا شنیده شد که هنوز معلوم نیست علت آن چه بوده است اما به گفته منابع آگاه گمان می رود نیروهای امنیتی مستقر در ایست و بازرسی نزدیک به سفارت به دلایلی همچون هشدار به خودروهای عبوری مشکوک شروع به تیراندازی کرده باشند.


منبع :خبرگزاری ایسنا