تبیان، دستیار زندگی
قیمت جهانی طلا در معاملات صبح روز دوشنبه به دلیل نبود اطمینان در مورد زمان بندی برنامه افزایش نرخ بهره در آمریکا و افزایش نرخ برابری دلار در برابر سایر ارزها اندکی کاهش یافت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قیمت طلا با افزایش ریسک در بازار جهانی اندکی کاهش یافت

قیمت جهانی طلا در معاملات صبح روز دوشنبه به دلیل نبود اطمینان در مورد زمان بندی برنامه افزایش نرخ بهره در آمریکا و افزایش نرخ برابری دلار در برابر سایر ارزها اندکی کاهش یافت.

بخش اقتصاد تبیان
قیمت طلا

قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در ساعت 04:30 صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن تقریبا 0.2 درصد نسبت به جمعه گذشته کاهش یافت و به یک هزار و 263 دلار و 45 سنت در هر اونس رسید.
هر اونس طلا در معاملات آتی بازار نیویورک به قیمت یک هزار و 264 دلار و 40 سنت معامله شد که نسبت به جمعه گذشته حدود 0.3 درصد کاهش داشت.
«مارک تو» رییس بخش تحقیقات شرکت «وینگ فانگ فایننشال»* هنگ کنگ گفت: با توجه به افزایش ریسک بازار طلا، بیشتر مردم می خواهند بخشی از دارایی های خود را نقد کنند تا در موقعیت ایمن تری قرار بگیرند.
شاخص دلار صبح امروز در ساعت یاد شده با تقریبا 0.1 درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به 98.77 رسید و طلا را برای خریدارانی که واحد پولی آنها ارزی به جز دلار است، گران تر کرد.
منبع:www.irna.ir
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .