تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از پیش بینی 10 نقطه در سواحل استان برای راه اندازی اسکله گردشگری خبرداد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرداخت تسهیلات برای راه اندازی 10 اسکله گردشگری در مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از پیش بینی 10 نقطه در سواحل استان برای راه‌اندازی اسکله گردشگری خبرداد.

بخش گردشگری تبیان
پرداخت تسهیلات برای راه اندازی 10 اسکله گردشگری در مازندران

به گزارش تبیان از «توریسم آنلاین» به نقل از ایسنا،سیاوش رضوانی، اظهار کرد: این سازمان برای تقویت گردشگری در دریا در شمال و جنوب به کسانی که قصد خرید شناور با ظرفیت از ۴۰ تا ۶۰ نفر را دارند تسهیلات با سود کم پرداخت می کند. باید این شخص طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد ارائه کند و سپس تسهیلات پرداخت می‌شود.
رضوانی با بیان اینکه برای ساماندهی سواحل در خصوص گردشگری، تیم مشاوره فعالیت می کند، گفت: کارشناسان و مشاوران، جایگاه های احداث اسکله و جزیره گردشگری را بررسی می کنند تا در کنار مدرن و با برنامه بودن، در آینده مجبور به تخریب آنها نشویم.
وی افزود: مطالعات مشاور حدود ۲۰ روز به طول می انجامد و تا تکمیل آن از ساحل رامسر تا گمیشان حدود دو ماه طول می کشد. بعد از آن نتیجه بررسی ها و کار کارشناسی در اختیار فرمانداری ها و شهرداری ها قرار می گیرد تا سرمایه گذار در هر نقطه که مشاور مشخص کرده است سرمایه گذاری کند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با اعلام پیش بینی حدود ۱۰ نقطه در سواحل استان، بیان کرد: تاکنون چهار سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده اند و سایر نقاط برای سرمایه گذاری وجود دارد. با مشخص شدن نقاط بررسی شده سرمایه گذاران می توانند در این نقاط برای ایجاد هتل، موج شکن و اسکله برنامه ریزی و اقدام کنند و بعد از آن مشخصات هتل ها و اسکله ها در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر پیگیر گردشگری و سفرهای دریایی فرامنطقه‌ای در دریای خزر است، عنوان کرد: با سفری که استاندار آستراخان روسیه به بنادر مازندران داشت، یکی از مصوبات، اعلام آمادگی آستراخان جهت سفرهای دریایی و مسافری بود. کشتی های کروز و شناورهایی که قابلیت سفر در دریای خزر را دارند می توانند وارد بنادر مازندران و خصوصا بندر نوشهر شوند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که ما پیگیر هستیم این است که از طریق "ترکمان باشی" و "باکو" بتوانیم کشتی های کروز که ظرفیت جابجایی ۳۰۰ تا ۴۰۰ مسافر را دارند به بنادر ما وارد شود. این ظرفیت وجود دارد و نیاز به اسکله‌ای همانند بندر نوشهر هست.
رضوانی تصریح کرد: در حال حاضر سالن مناسب این برنامه وجود دارد و به دنبال ارتقای آن از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه هستیم و در صورت این اقدام تحولات خوبی در منطقه به لحاظ اشتغال و بازار کسب و کار روی می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: فعال شدن و افزایش پروازهای فرودگاه نوشهر نیز از دیگر پیامدهای این اقدام است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران افزود: پیگیری گردشگری دریایی بین بندر نوشهر و کشورهای آسیای میانه از اقدامات مهمی است که تا پیش از این به صورت جدی به آن پرداخته نشد. در این زمینه شاید در گذشته گام هایی برداشته شد اما در حال حاضر با برنامه ریزی بهتر و سرعت بیشتری در حال عملیاتی شدن است.
وی در پایان گفت: در ۵ ماه از سال که دریای خزر آرام است این اتفاق خوب می تواند بازار خوبی را در منطقه ایجاد کند.


منبع: توریسم آنلاین