تبیان، دستیار زندگی
مدیر نظارت بر تیم هنری مرمت مجسمه های استاد «علی اکبر صنعتی» گفت: آثار استاد صنعتی در مرحله نهایی و مرمت رنگ قرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشرفت کار مرمت مجسمه های استاد صنعتی

مدیر نظارت بر تیم هنری مرمت مجسمه های استاد «علی اکبر صنعتی» گفت: آثار استاد صنعتی در مرحله نهایی و مرمت رنگ قرار دارد.

بخش هنری تبیان

مرمت موزه صنعتی

موزه استاد «علی اکبر صنعتی» آثار نقاشی و مجسمه هایی را در بر دارد؛ مجسمه هایی با مکتب رئالیسم که به شخصیت هایی مانند شاه  عباس صفوی، نادر شاه، امیرکبیر، آیت الله مدرس، انیشتین، دکتر مصدق و همچنین به مشاغل عوام، گروهی از زندانیان و فعالیت های اجتماعی مردم پرداخته است.

قدمت این آثار به بیش از 40 سال برمی گردد؛ آثاری در بخش نقاشی مرمت شده اما مجسمه ها هنوز انتظار مرمت را می کشند.

مرمت موزه صنعتی

حمید شانس مدیر نظارت بر تیم هنری مرمت مجسمه های استاد «علی اکبر صنعتی»  اظهار داشت: گروهی از مجسمه سازان جوان که به مرمت آگاهی دارند، در حال مرمت آثار استاد علی اکبر صنعتی هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارها در مرحله نهایی و مرمت رنگ قرار دارند. این آثار 3 بار رنگ خورده و اگر قرار باشد تغیر و تحول بر اساس رنگ های اولیه این آثار انجام گیرد باید رنگ برداری شود و این کار هم معضلات خود را دارد و برای رسیدن به رنگ اول باید برخی از گچ ها را برداریم که الان تمایلی نیست در کارها دست ببریم.

استاد شانس در خصوص استحکام بخشی کارها یادآور شد: درباره استحکام بخشی به آثار نمی توان کاری کرد؛ چون کارها بدون فکر برای ماندگاری و شتاب زده انجام شده است و در مقابل حوادث محکم نیستند، البته برای استحکام بخشی کارهایی مثل قالب گیری می توان انجام داد.


منبع: فارس