تبیان، دستیار زندگی
مهدی مهدیان برنده «جایزه ویژه» دوسالانه جهانی پوستر مکزیک ۲۰۱۶ شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طراح ایرانی برنده جایزه ویژه دوسالانه پوستر

مهدی مهدیان برنده «جایزه ویژه» دوسالانه جهانی پوستر مکزیک 2016 شد.

بخش هنری تبیان

مهدی مهدیان طراح گرافیک

مهدی مهدیان طراح گرافیک ایرانی در چهاردهمین دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک 2016 «جایزه ویژه» هیات داوران را از آن خود کرد.

دوسالانه مکزیک که یکی از معتبر ترین رویدادهای مهم هنری در بین طراحان جهان است، چهاردهمین دوره خود را در سال 2016 برگزار کرد. که هیات داوران چهاردهمین دوسالانه پس از داوری آثار، «جایزه ویژه» و لوح افتخاراین دوسالانه را در بخش اصلی برای طراحی پوس تر «شاهنامه خوانی رستم و سهراب» به مهدی مهدیان اهداء کرد.

در این بخش از دوسالانه هنرمندان مطرح جهان همچون آلن لوکرنک از فرانسه، پکا لویری از فنلاند و باتلیک جان از لهستان جوایز دیگر را به دست آوردند.

مهدی مهدیان برای آثارش جوایز بین المللی معتبری را در کارنامه خود دارد که از آن جمله می توان به جایزه بر تر ایکوگرادا، دوسالانه بین المللی ورشو، جایزه سه سالانه بین المللی اسلواکی و جایزه دوسالانه بین المللی تایوان اشاره کرد.

مهدیان سال هاست به عنوان مدیر هنری و خلاقیت، در زمینه های مختلف طراحی و ارتباطات مشغول به کاراست و در دانشگاه های تهران، مراکز مختلف آموزشی و استودیوی شخصی تدریس می کند. وی داور چندین نمایشگاه و مسابقه طراحی بوده و با مراکز معتبر فرهنگی مانند فرهنگستان هنر ایران، موزه هنرهای معاصر تهران، دانشگاه هنر تهران، خانه هنرمندان ایران، شهرداری تهران و... همکاری داشته و پروژه های زیادی را به سرانجام رسانده است.

مهدی مهدیان دبیر و مدیر چندین دوسالانه و رویداد بین المللی بوده و ده ها نمایشگاه ملی و موضوعی را نیز سازماندهی و اجرا کرده است ودر نمایشگاه های بین المللی مختلفی در ایران، لهستان، ژاپن، فرانسه، اکراین، چین، ترکیه، مکزیک، فنلاند، ایتالیا، چک، بلغارستان، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و... حضور داشته و آثارش در بسیاری از کتاب ها و مجموعه های معتبر دنیا ارائه شده است.

دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک که به بررسی بهترین آثار خلق شده دو سال یک بار می پردازد در شهر مکزیکو برگزار می گردد.


منبع: ایلنا