تبیان، دستیار زندگی
آخرین نظرسنجی های انجام شده نشان می دهند اقبال رای دهندگان آمریکایی به نامزد حزب دموکرات، 12 درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری خواه است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلینتون با اختلاف 12 درصد از ترامپ پیشی گرفت

آخرین نظرسنجی های انجام شده نشان می دهند اقبال رای دهندگان آمریکایی به نامزد حزب دموکرات، 12 درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری خواه است.

بخش سیاست تبیان

کلینتون، جمهوری خواه، حزب، انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات 2016، نتیجه انتخابات،

نظرسنجی تازه ای از شبکه خبری «ای بی سی» در آمریکا نشان می دهد اقبال رای دهندگان آمریکایی به نامزد حزب دموکرات، 12 درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری خواه است.

نظرسنجی تازه که روز یکشنبه نتایج آن منتشر شده، حاکی  است از میان شهروندان سراسر آمریکا که در انتخابات شرکت خواهند کرد، 50 درصد از «هیلاری کلینتون» حمایت می کنند، در حالی که حامیان «دونالد ترامپ» به 38 درصد می رسد. «گری جانسون» از حزب «لیبرتارین» از حمایت پنج درصد از رای دهندگان برخوردار است و «جیل استین» از حزب «سبزها» نیز از دو درصد اقبال بهره می برد.

نتایج نظرسنجی ها معمولا تا روز انتخابات تغییر می کند و هیچ یک از آن ها به معنی پیروزی قاطع نامزد احزاب نیست.

دونالد ترامپ اتهام های وارد شده را شدیدا رد کرده و آن ها را ساخته و پرداخته رسانه های بزرگ در حمایت از کارزار انتخاباتی رقیب دموکرات خود توصیف می کند.

روزنامه «نیویورک پست» که به محافظه کاران نزدیک است می گوید این بهترین نتیجه ای بوده که در نظرسنجی های این شبکه و روزنامه واشنگتن پست از آن هیلاری کلینتون شده است.

نظرسنجی تازه پس از آخرین مناظره کلینتون و ترامپ انجام شده؛ مناظره ای پرتنش که دو طرف سخت به سیاست ها و رفتار و کنش دیگری تاختند.

انتشار نوار جنجالی از سخنان رکیک ترامپ در مورد زنان در سال 2005، و نیز اتهام هایی که شماری از شهروندان زن در این چند روز در مورد «آزار جنسی» و «دستمالی کردن» به او وارد کرده اند، بر افکار عمومی تاثیر گذاشته  است. نظرسنجی ای بی سی نشان می دهد که 69 درصد از رای دهندگان از واکنش دونالد ترامپ به اتهام های آزار جنسی «ناراضی» هستند.

دونالد ترامپ اتهام های وارد شده را شدیدا رد کرده و آن ها را ساخته و پرداخته رسانه های بزرگ در حمایت از کارزار انتخاباتی رقیب دموکرات خود توصیف می کند. او در عین حال دو روز پیش در جریان یک سخنرانی هشدار داد پس از انتخابات از همه اتهام زنندگان شکایت خواهد کرد.

شمار هواداران کلینتون در در میان رای دهندگان زن به طور واضحی از ترامپ بیشتر است: 55 به 35 درصد و در میان زنان تحصیل کرده این رقم باز هم افزایش پیدا می کند: 62 به 30.

44 درصد از رای دهندگان مرد حامی کلینتون هستند و 41 درصد حامی ترامپ. اقبال ترامپ در میان رای دهندگان «سفیدپوست» 47 درصد است، که چهار درصد بیشتر از کلینتون است. شمار رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلاتی کم تر از «کالج» که از ترامپ حمایت می کنند 55 درصد است در حالی که تنها 36 درصد از آن ها می خواهند به کلینتون رای بدهند.

ترامپ در سخنانی در «نیپلز» -ایالت فلوریدا- گفته است نتایج نظرسنجی ها «درست نیست». نامزد حزب جمهوری خواه می گوید وضعیت او در نظرسنجی ها خوب است. روزنامه پولتیکو به نقل از او می گوید «من فکر می کنم وضع [محبوبیت کارزار] ما در میان زنان، بهتر از مردان است».


منبع :پایگاه اطلاع رسانی الف