تبیان، دستیار زندگی
انیمیشن سینمایی «ناسور» که یک اثر عاشورایی است تا دو هفته دیگر در کانادا و آمریکا به نمایش در خواهد آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انیمیشن عاشورایی «ناسور» در آمریکا و کانادا به روی پرده سینما می رود

انیمیشن سینمایی «ناسور» که یک اثر عاشورایی است تا دو هفته دیگر در کانادا و آمریکا به نمایش در خواهد آمد.

بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان
ن

اکران انیمیشن سینمایی «ناسور» که روایت گر واقعه عاشورا است روز شنبه ۲۴ مهر ماه در کشور عراق آغاز شده است. این انیمیشن به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه کنندگی مشترک محمدحسین قاسمی و داریوش دالوند است که پیش از این در جشنواره «غدیر» کشور عراق جایزه بهترین انیمیشن را از آنِ خود کرده بود.

برپایه این خبر انیمیشن سینمایی «ناسور» در کانادا و آمریکا روی پرده سینماها می رود. در واقع تعدادی از سالن های سینما در این دو کشور، میزبان یک اثر عاشورایی خواهند شد. به همین منظور تا ۲ هفته دیگر آمریکا و کانادا مقصد بعدی انیمیشن «ناسور» با موضوعی در ارتباط با سید الشهدا هستند.
کشورهایی که خارج از منطقه خاورمیانه نبض سینمای جهان را در دست دارند برای اولین بار مخاطبان شان تجربه ای متفاوت از خوراک هالیوودی همیشگی شان خواهند داشت.

«ناسور» روایت زندگی عبیدالله بن حر جعفی یکی از کوفیانی است که از امام حسین (ع) دعوت کرده است تا به کوفه بیایند و زمانی که می شنود سپاه امام به کوفه نزدیک شده است، از این شهر خارج می شود تا با ایشان روبه رو نشود، اما از بد حادثه به صورت کاملا ناگهانی با ایشان روبه رو شده و مجبور می شود تا دست رد به سینه امام بزند. از سوی دیگر نیز واقعه کربلا بخش اعظمی از داستان «ناسور» را در برمی گیرد.


منبع:
سایت کرب و بلا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.