تبیان، دستیار زندگی
او هم در پاسخ گفت والا از بس درخت زیاد بود كه من نتوانستم جنگل را ببینم. این داستان اگرچه ته مایه طنز دارد و خنده دار به نظر می آید ولی عین همین ماجرا در زندگی خیلی از ما تكرار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنگلِ بدون درخت، مگر داریم؟!

او هم در پاسخ گفت والا از بس درخت زیاد بود كه من نتوانستم جنگل را ببینم. این داستان اگرچه ته مایه طنز دارد و خنده دار به نظر می آید ولی عین همین ماجرا در زندگی خیلی از ما تكرار می شود.

بخش خانواده ایرانی تبیان

زندگی

او هم در پاسخ گفت والا از بس درخت زیاد بود كه من نتوانستم جنگل را ببینم. این داستان اگرچه ته مایه طنز دارد و خنده دار به نظر می آید ولی عین همین ماجرا در زندگی خیلی از ما تكرار می شود. زمانی كه از ما می پرسند اوضاع زندگی ات به چه ترتیب است؟ شاید اكثر ما بعد از آنكه آهی از دل برمی كشیم، می گوییم آنقدر گرفتاری و مشكلاتمان زیاد است كه اصلا هیچ لذتی از زندگی نمی بریم. درحالی كه همین گرفتاری ها و مشكلات در زندگی همچون درخت در جنگل لازم و ملزوم یكدیگرند. اصلا همانطور كه جنگل بدون دار ودرخت درنظر هیچ كس، دیگر جنگل نیست، زندگی بدون سختی ها و پستی و بلندی، زندگی نیست. پس نكته اول این است كه بدانیم تمامی دشواری هایی كه در زندگی پیش روی ما قرار دارند، ركن اساسی برای پیشرفت و لازمه زندگی هر فردی هستند. همچنین نباید فراموش كرد كه حس لذت بردن از زندگی، در پی فائق آمدن بر همین مشكلات و سختی ها، در انسان به وجود می آید. آیا لذت فتح قله به سختی بالا رفتن از كوه نمی چربد؟

آیا خوشحالی و احساس رضایت مندی دانش آموزی كه بدون استرس و سختی كنكور، دانشگاه قبول شده است، برابر است با دانش آموزی كه بعد از مدت ها درس خواندن به دانشگاه وارد شده است؟ یا اینكه به نظر شما همین سختی دوران بارداری، ارزش مادر شدن را برای خانم ها زیاد نكرده است؟ یا تمرینات سخت و عذاب آور ورزشكاران برای موفقیت در مسابقات، ارزش اش را ندارد؟ و چندین و چند نمونه دیگر اینچنینی. حال اگر كمی از بالاتر و با عینكی شفاف تر به این قضایا نگاه كنید متوجه می شوید كه سختی ها در واقع سختی ماندگار و عذاب آور نیستند بلكه در پی همان دشواری ها حس خوشایندی به وجود می آید، كه بعد از سختی بلافاصله به آن می رسیم. درست همان تعبیری كه قران كریم بر آن تأكید دارد و می گوید در پی هرسختی آسانی هست. فقط كافی است جایی كه ایستاده ایم را عوض كنیم. لیوان را از كنار نگاه كنیم آن را استوانه می بینیم و اگر از بالا به آن بنگریم، چیزی نمی بینیم به جز استوانه.به نظر می آید وقتش رسیده است كه زاویه دید مان را نسبت به مشكلات و سختی ها كمی تغییر دهیم تا با خرسندی و رضایتمندی بیشتری به زندگی ادامه دهیم.منبع:همشهری انلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.