تبیان، دستیار زندگی
دکتر خسرو صادق نیت اظهار داشت: سال 93 نسبت به سال 92 و همچنین سال گذشته نسبت به سال 93 شاهد کاهش مرگ و بیماری های قلبی و عروقی ناشی از آلودگی هوا در تهران بودیم که این کاهش قابل توجه بود و شاهد ثبت روزهای پاک بیشتری بودیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرگ بر اثر آلودگی هوا در تهران کاهش یافت

دکتر خسرو صادق نیت اظهار داشت: سال 93 نسبت به سال 92 و همچنین سال گذشته نسبت به سال 93 شاهد کاهش مرگ و بیماری های قلبی و عروقی ناشی از آلودگی هوا در تهران بودیم که این کاهش قابل توجه بود و شاهد ثبت روزهای پاک بیشتری بودیم.

بخش اجتماعی تبیان
آلودگی هوا در تهران

دکتر خسرو صادق نیت در نخستین همایش بین المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار اظهار داشت: سال 93 نسبت به سال 92 و همچنین سال گذشته نسبت به سال 93 شاهد کاهش مرگ و بیماری های قلبی و عروقی ناشی از آلودگی هوا در تهران بودیم که این کاهش قابل توجه بود و شاهد ثبت روزهای پاک بیشتری بودیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر نظارت های وزارت نیرو بر کیفیت آب آشامیدنی، وزارت بهداشت نیز بر بهداشت و کیفیت آب شرب نظارت دارد، افزود: وزارت بهداشت با بیش از 450 آزمایشگاه آب در شهرهای بزرگ و کوچک کشور هر روز بر کیفیت آب و وضعیت آلودگی های میکروبی و شیمیایی آن نظارت دارد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های بین بخشی در ارتقای بهداشت در جامعه، عنوان کرد: به عنوان نمونه در حوزه آب شرب سالم، وزارت بهداشت با وزارت نیرو، کشور، شهرداری ها و سازمان محیط زیست همکاری دارد و برنامه امنیت آب در 16 کلانشهر کشور در حال اجرا و در حال توسعه است.

به گزارش وزارت بهداشت - صادق نیت با اشاره به اقدامات ارزشمند در حوزه سلامت خاک و پسماندهای بیمارستانی، اظهار داشت: در بیش از 80 درصد از بیمارستان های کشور تفکیک، مدیریت و بی خطرسازی پسماندهای عفونی انجام می شود.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین طرح های وزارت بهداشت در سال گذشته، اجرایی شدن پیوست سلامت برای طرح های ملی و بزرگ در کشور بود که بنا شد طرح های ملی قبل از اجرایی شدن، از نظر اثرگذاری بر سلامت مورد ارزیابی قرار گیرند.

صادق نیت به شعار روز جهانی بهداشت محیط، "مبارزه، کنترل و کاهش دخانیات" اشاره کرد و گفت: مصرف دخانیات یک معضل جهانی است و ما تعهداتی برای کاهش آن داریم و در این راستا اقدامات بسیار موثری با همکاری سایر سازمانها و ارگان ها انجام شده و در این زمینه برنامه های مفصلی داریم.منبع:تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .