تبیان، دستیار زندگی
رهبر انقلاب اسلامی: می توان با در پیش گرفتن سیاست های عاقلانه و افزایش همکاری ها، بر این توطئه ها و خصومت ها فائق آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار رئیس جمهوری ونزوئلا با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی: می توان با در پیش گرفتن سیاست های عاقلانه و افزایش همکاری ها، بر این توطئه ها و خصومت ها فائق آمد.

بخش سیاست تبیان

رهبر، رهبر انقلاب، سیاست، ونزوئلا، رئیس جمهور ونزوئلا، مذاکرات، توافق نامه، آمریکا، اسلام

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به شکست نقشه ها و سیاستهای امریکا در منطقه غرب آسیا، مسئله کاهش قیمت نفت را ابزاری برای فشار بر کشورهای مستقل از امریکا دانستند و تأکید کردند: ایستادگی و مقاومت عاقلانه و همراه با تدبیر در مقابل فشارها، یقیناً پیروزی را به دنبال خواهد داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به استفاده از سلاح نفت برای تحمیل مشکلات کنونی بر کشورهای مستقل خاطرنشان کردند: در گذشته زمانی که برخی کشورهای اسلامی با بستن نفت خود به مقابله با رژیم صهیونیستی برآمدند، غربی ها به بهانه استفاده سیاسی از نفت جنجال به پا کردند، اما متأسفانه امروز همان کشورها با همراهی برخی اعضای اوپک و بعضی از کشورهای منطقه ما که خود نیز از این سیاستها زیان می بینند، در هماهنگی کامل با سیاستهای امریکا از نفت به عنوان سلاح استفاده می کنند.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین مذاکرات خود با مسئولان جمهوری اسلامی را موفق دانست و افزود: باید تمام تلاش خود را برای به نتیجه رساندن توافقات به کار بگیریم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: می توان با در پیش گرفتن سیاست های عاقلانه و افزایش همکاری ها، بر این توطئه ها و خصومت ها فائق آمد.
ایشان با اشاره به ناکام ماندن امریکا در اجرای سیاستهای خود در منطقه غرب آسیا به رغم صرف هزینه های هنگفت از جیب خود و بعضی کشورهای منطقه، خاطرنشان کردند: برخی خیال می کنند که امریکا، شکست ناپذیر است در حالی که این تصور، خطایی بزرگ است و اشتباه های مکرر امریکایی ها در ۱۵ سال گذشته، اکنون آنها را در منطقه به شدت زمین گیر و درمانده کرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای، اثرگذاری ونزوئلا بر حرکتهای ضد استکباری در منطقه امریکای لاتین را نشان دهنده ظرفیت بالای این کشور خواندند و با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت ریاست این کشور بر جنبش غیرمتعهدها افزودند: غربی ها تمایلی به افزایش تحرک جنبش غیرمتعهدها ندارند ولی کشورهای مستقل باید در نقطه مقابل خواست آنها حرکت کنند و در این صورت، آینده یقیناً بهتر از گذشته خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین بر تصمیم جدی دولت جمهوری اسلامی ایران در افزایش همکاریها با ونزوئلا تأکید کردند و نقش مهم مسئولان و وزیران دو کشور در پیگیری و اجرای دقیق توافقات را یادآور شدند.

در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز حضور داشت، آقای نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا با ابراز خرسندی از سفر مجدد به ایران و ملاقات با رهبر انقلاب اسلامی، گفت: هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا به خوبی ایران و جایگاه آن را شناخته بود و همواره از ایران به عنوان کشوری قدرتمند یاد می کرد.

امپریالیزم آمریکا مداخلات و دشمنی های فراوانی علیه ونزوئلا به کار بست اما ملت ما در برابر این جنگ اقتصادی مقاومت کرد .

آقای مادورو با تمجید از مقاومت قدرتمندانه ملت ایران در مقابل دشمنی های امریکا افزود: ملت ایران در حالی در کمال آرامش و امنیت زندگی می کنند که متأسفانه بسیاری از کشورهای منطقه و اطراف ایران در جنگ، تفرقه و ضعف به سر می برند.
رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت در دو سال گذشته، گفت: امپریالیزم آمریکا مداخلات و دشمنی های فراوانی علیه ونزوئلا به کار بست اما ملت ما در برابر این جنگ اقتصادی مقاومت کرد واکنون به تدریج در حال خروج از بحران اقتصادی هستیم.
آقای مادورو در ادامه با اشاره به رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خاطرنشان کرد: هر کدام از دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا برنده شود، دولت رو به انحطاطی در آمریکا شکل خواهد گرفت که برای آینده جهان بسیار خطرناک خواهد بود.
رئیس جمهور ونزوئلا همچنین مذاکرات خود با مسئولان جمهوری اسلامی را موفق دانست و افزود: باید تمام تلاش خود را برای به نتیجه رساندن توافقات به کار بگیریم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری