تبیان، دستیار زندگی
اب قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های المپیك و پارالمپیك یونان، دیروز در فضایی صمیمی با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار و از نزدیك با ایشان گفت‌وگو كردند. آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تشكر و قدردانی از تلاش...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار قهرمانان المپیك و پارالمپیك با رهبر انقلاب

قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های المپیك و پارالمپیك یونان، دیروز در فضایی صمیمی با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار و از نزدیك با ایشان گفت‌وگو كردند.
آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تشكر و قدردانی از تلاش‌های ورزشكاران و قهرمانان بازی‌های المپیك و پارالمپیك تأكید كردند: ورزشكاران، قهرمانان نماد شخصیت و هویت ملی و اسلامی مردم ایران هستند لذا هر اقدامی در جهت گسترش ورزش قهرمانی بسیار با ارزش است.
ایشان یكی دیگر از فواید ورزش قهرمانی را ایجاد انگیزه در میان مردم بویژه جوانان برای روی آوردن به ورزش دانستند و افزودند: یكی از زوایای با ارزش تلاش قهرمانان ملی كشور در عرصه‌های ورزشی، نشان دادن دینداری و پایبندی به ارزش‌های اسلامی است.
رهبر انقلاب با اشاره به برخی حركات قهرمانان ملی بعد از پیروزی در میدان‌های ورزشی از جمله شكر خداوند متعال و یا بر زبان آوردن نام بزرگان دین خاطر نشان كردند: اینگونه حركات و یا حضور بانوان با حجاب اسلامی در میدان‌های ورزشی در واقع بیان‌كننده پیام معنوی به دنیایی است كه تلاش گسترده‌ای برای مقابله با معنویت و ارزش‌های دینی در آن انجام می‌گیرد.
آیت‌الله خامنه‌ای با تشكر از اقدام ارزشمند آرش میراسماعیلی قهرمان جودو كشور در حمایت از ملت مظلوم فلسطین خاطرنشان كردند: در این قضیه جوسازی فراوانی شد تا این اقدام، محكوم شود ولی این جوان مؤمن ایرانی توانست آنها را در انفعال و در مقابل عمل انجام شده قرار دهد.
ایشان در پایان ضمن قدردانی از مربیان و مدیران كاروان‌های ورزشی در بازی‌های المپیك و پارالمپیك، ورزشكاران را به تقویت روحیه معنوی توصیه كردند.
ورزشكاران و قهرمانان نماز ظهر و عصر را نیز به امامت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه كردند.
منبع : ایسنا