• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1395/07/11
  • تاريخ :

تبیان از اپلیکیشن "تکیه" رونمایی کرد

موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان همزمان با فرارسیدن ماه محرم و با هدف احترام به نیاز کاربران در فضای مجازی، از اپلیکشین تکیه رونمایی کرد.

هومن بهلولی- روابط عمومی

نشست خبری رونمایی از خدمات موسسه تبیان در ماه محرم

به گزارش روابط عمومی، صبح امروز یکشنبه مورخ 11/07/1395 نشست خبری رونمایی از خدمات موسسه تبیان در ماه محرم با حضور دکتر حسین خسروی؛ معاونت محتوا، مهندس نسیم مه آبادی؛ معاونت شبکه های اجتماعی، الناز فطیرخورانی؛ مدیر مرکز یادگیری و محمد رضا سلطانی شیرازی؛ مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه تبیان در سالن کنفرانس این موسسه برگزار شد.
سرویس های ارائه شده به کاربران توسط موسسه تبیان در ماه محرم در سه بخش عمده زیر رونمایی شد:


دکتر خسروی؛ معاونت محتوایی موسسه تبیان

وب سایت تبیان از نرم افزار محرمی "تکیه" رونمایی کرد

دکتر حسین خسروی؛ معاونت محتوای موسسه تبیان، خبر از رونمایی نرم افزار محرم تبیان با نام «تکیه» داد و گفت: نظر به اینکه اپلیکیشن های موجود در خصوص مناسبت ها به ویژه محرم، اپ های جامعی نبود به این معنی که صرفا یا مداحی صوتی، یا سخنرانی، یا شعر ، متن و .... بود تصمیم گرفته شد اپ جامعی برای محرم طراحی و اجرا گردد که با نام "تکیه" انتشار یافته است.
وی افزود: دسترسی بهنگام به فایل های ویدئویی و صوتیِ هیئات مذهبی، مداحان و سخنرانان برجسته کشور در ایام ماه محرم، دربرگیری محتوای اپلیکیشن های موجود در فضای مجازی، مجموعه ای از اشعار ناب حسینی و معرفی بخشی از زندگی یاران باوفای امام حسین علیه السلام و همچنین دسترسی به آرشیوی با بیش از 10هزار مداحی و سخنرانی مذهبی، صدها کتاب و تصویر نوشته پیرامون قیام و مصائب اباعبدالله الحسین علیه السلام و نیز پاسخگویی به شبهات مهم پیرامون فلسفه و وقایع عاشورا تنها بخشی از ویژگی های اپلیکیشن جامع تکیه است.
معاونت محتوای موسسه تبیان، رونمایی از صفحه محرم تبیان با آدرس  http://moharram.tebyan.net/ را؛ بخش دیگری از خدمات وب سایت تبیان معرفی کرد و گفت: در این صفحه مطالب مختلفی همچون: «مجموعه مقالات با حسین تا بی نهایت»، «انتشار مداحی های روزانه در بخش فیلم و صوت»، «معرفی اصحاب امام حسین علیه السلام (تاریخ نگاری عاشورا) (اینفوگرافیک)»، «معرفی مقاتل عاشورا در قالب فکت گرافیک» و همچنین مصاحبه با مورخان و تاریخ شناسان محتلف، ارائه خواهد شد.
وی افزود: «تولید ده کلیپ در قالب مصاحبه با جناب دکتر رجبی دوانی کارشناس تاریخ در زمینه واقعه عاشورا و پاسخگویی در مورد شبهات عاشورا »، دیگر عناوین خدمات وب سایت تبیان در ماه محرم را تشکیل خواهند داد.

 

نسیم مه آبادی؛ معاونت شبکه های اجتماعی موسسه تبیان

شبکه اجتماعی تبیان در عزای سید و سالار شهیدان

نسیم مه آبادی؛ معاونت شبکه های اجتماعی تبیان، در نشست خبری رونمایی از خدمات تبیان در ماه محرم گفت: شبکه اجتماعی تبیان به عنوان یک شبکه اجتماعی بومی و امن، در ماه های محرم و صفر اقدام به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی و آئینی کرده که از آن جمله می توان به: برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه  دهه  اول محرم با موضوع نماز ، امربه معروف و نهی از منکر و قیام عاشورا اشاره کرد که به صورت روزانه در دهه اول محرم برگزار خواهد شد.
وی افزود: سوالات این مسابقه کتابخوانی از کتب مرتبط با موضوعات ذکر شده طرح خواهد شد و برندگان به صورت قرعه کشی روزانه انتخاب و معرفی می شوند، ضمنا از میان فعالترین شرکت کنندگان این مسابقات که به صورت کامل در 10 مسابقه شرکت نموده اند نیز قرعه کشی برگزاری و جوایزی اهدا خواهد شد.
معاونت شبکه های اجتماعی تبیان، خبر از رونمایی از ویژه نامه نرم افزارهای ماه محرم توسط موسسه تبیان داد که با توجه به نیاز کاربران به نرم افزارهای مذهبی و کاربردی ویژه این ایام، از کتاب های الکترونیکی، مداحی ها و ... تهیه شده است.
مه آبادی، «مسابقه وبلاگ نویسی ویژه  ماه محرم و صفر» را دیگر خدمات باشگاه کاربران تبیان عنوان کرد و افزود: سامانه وبلاگ تبیان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و صفر، ضمن رونمایی از قالب های ویژه این ایام ، اقدام به برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی با محوریت قیام عاشورا، اربعین و ایام سوگواری ماه صفر خواهد کرد که بستر سامانه وبلاگ نویسی تبیان با بهرمندی از سرورهای قدرتمند داخلی امکان فعالیت وبلاگ نویسان را در فضای مجازی را آسان تر ساخته است.
معاونت شبکه های اجتماعی تبیان، گفت: شبکه اجتماعی تبیان به عنوان یک شبکه اجتماعی بومی و امن، امکان انتشار محتوای ویژه این ایام و  فعالیت کاربران در این حوزه را فراهم ساخته است.
وی افزود: کاربران می توانند علاوه بر مشاهده مطالب، محتوا، تصاویر، صوت، فیلم و ... دیگر اعضا، نسبت به انتشار محتوای مورد نظر خود نیز اقدام نموده و همچنین می توانند پیرامون محتوای منتشر شده با یکدیگر تعامل داشته باشند. 
مه آبادی عنوان داشت، برجسته ترین مطالب، تصاویر و فیلم هایی که توسط کاربران بارگزاری شده است، در باکس های پیشنهادی شبکه اجتماعی تبیان و همچنین صفحه  اصلی سایت تبیان به نمایش در خواهد آمد.


الناز فطیرخورانی؛ مدیر مرکز یادگیری تبیان

کودکان، در مسابقات تبیان با حال و هوای محرم شرکت کنند...

در ادامه این نشست خبری، الناز فطیرخورانی؛ مدیر مرکز یادگیری تبیان، به تشریح فعالیت های بخش کودک و نوجوان موسسه تبیان در ماه های محرم و صفر پرداخت و گفت: بخش کودک و نوجوان تبیان قصد دارد به منظور تقارن هفته ملی کودک با ایام محرم از تاریخ  15 لغایت 21 مهرماه، برنامه ویژه ای از طریق سایت تبیان به کاربران ارائه دهد که که از آن جمله می توان به: ارائه ویژه نامه مناسبتی مخصوص کودکان در هر روز (در مجموع هفت ویژه نامه)، ارائه حدیث روز متناسب با ایام در هر روز، ارائه مطلب روزانه با "موضوع حسین (ع) را از نگاه بزرگان غیرمسلمان بشناسیم"، ارائه هفت ضرب المثل عاشورایی در هر روز، ارائه مطلب روزشمار"محرم را بشناسیم" با موضوع آشنایی کودکان با وقایع هر روز محرم، ارائه مطلب شعر و مداحی مناسبت هر روز، ارائه مطالب داستان های محرم و مراسم های عزاداری با توجه به مناسبت ها، ارائه فیلم، انیمیشن و مداحی های کودکانه  و همچنین ارائه سرودهای صوتی محرم، اشاره کرد.
وی با اشاره به برگزاری سه مسابقه مابین کودکان مخصوص این ایام، افزود: «مسابقه مداحان کوچک» عنوان مسابقه ای است که کودکان می توانند با ارسال فایل صوتی مداحی، مرثیه سرایی یا مقتل خوانی خود از طریق شبکه اجتماعی تبیان با نشانه گزاری #کودک حسینی یا کانال تلگرام کودک به آدرس @koodaktebyan در این مسابقه شرکت کنند.
مدیر مرکز یادگیری تبیان گفت: کاربران می توانند با ارسال ژس کودک در مراسم های عزاداری از  طریق شبکه اجتماعی تبیان و یا صفحه اینستاگرام  با نشانه گزاری #کودک حسینی یا کانال تلگرام کودک به آدرس @koodaktebyan در «مسابقه کودک و شور حسینی» شرکت کنند.
فطیر خورانی، «مسابقه رنگ عاشورا» را به عنوان یکی از خدمات بخش کودک و نوجوان تبیان معرفی کرد که در آن کودکان می توانند با رنگ کردن تصاویر ارائه شده در سایت و ارسال آن از  طریق شبکه اجتماعی تبیان و یا صفحه اینستاگرام با نشانه گزاری #کودک حسینی یا کانال تلگرام کودک به آدرس @koodaktebyan در این مسابقه شرکت کنند.

UserName