تبیان، دستیار زندگی
مراسم بزرگداشت «افتخار عارف» رییس موسسه فرهنگی اکو در ایران برگزار می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بزرگداشت «افتخار عارف» برگزار می شود

مراسم بزرگداشت «افتخار عارف» رییس موسسه فرهنگی اکو در ایران برگزار می شود.

بخش هنری تبیان

افتخار عارف

پروفسور «افتخار حسین عارف» رییس موسسه فرهنگی اکو در ایران با پایان یافتن مدت ماموریت خود در این موسسه فرهنگی، به زودی به کشور خود، پاکستان، بازمی گردد. به همین دلیل و به پاس قدردانی از زحمات او برای ادبیات و هنر پارسی، مراسم بزرگداشتی در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

مراسم بزرگداشت افتخار حسین عارف ساعت 15 چهارشنبه 14 مهرماه در سالن سلمان هراتی حوزه هنری و با حضور رییس و مسوولان حوزه هنری و همچنین با حضور جمعی از شاعران کشور برگزار می شود.

افتخار حسین عارف در طول حضور خود در ایران ارتباط خوبی با شاعران کشور برقرار کرد و آثار بسیاری از ادبیات کهن و ادبیات انقلاب اسلامی را به دیگر کشورها، بویژه کشورهای اردوزبان معرفی کرد. او همچنین در موسسه اکو با نهادها و ارگان های انقلابی مختلفی مانند حوزه هنری همکاری داشت.

وی در سفری که به شیراز داشت و پس از بازدید از مقبره حضرت سعدی و حافظ گفته بود: در حضور حضرت سعدی و حافظ هر ملتی می تواند مغرور باشد. هر زبانی می تواند به خود افتخار کند، اگر بزرگانی مانند سعدی و حافظ داشته باشد.

از آثار ادبی افتخار حسین عارف می توان به کتاب های «دوازده بازیکن»، «چاپ دو نیمه»، «جهان شناخته شده» و ... اشاره کرد که به زبان اردو منتشر شده اند.

علاقه مندان برای حضور در مراسم بزرگداشت افتخار حسین عارف می توانند در زمان یادشده به حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.


منبع: حوزه هنری