تبیان، دستیار زندگی
به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از عکس های دیده نشده از جنگ تحمیلی با عنوان «با حماسه سازان» از روز جمعه 2 مهرماه 95، ساعت 16 در «گالری ملک الشعرای بهار» باغ موزه قصر افتتاح می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش عکس های دیده نشده جنگ در نمایشگاه «با حماسه سازان»

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از عکس های دیده  نشده از جنگ تحمیلی با عنوان «با حماسه  سازان» از روز جمعه 2 مهرماه 95، ساعت 16 در «گالری ملک الشعرای بهار» باغ موزه قصر افتتاح می شود.

بخش هنری تبیان

نمایشگاه عکاسی

در این نمایشگاه که توسط انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و با همکاری انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران و باغ  موزه قصر برگزار می شود، 34 فریم عکس مربوط به دوران جنگ تحمیلی از 25 هنرمند عکاس که تاکنون دیده نشده اند، نمایش داده می شود.

امیر لطفیان، حمید پورجبار، سعید صادقی، مهناز نورالهی فر، محمدحسین حیدری، بهزاد پروین قدس، محسن شاندیز، اباصلت بیات، احمد علیزاده  نوحی، مهدی کاشیان، سید عباس میرهاشمی، مرتضی خاکی، شهید محسن چوبدار، سعید حاجی خانی، زنده یاد محمد رازدشت، منوچهر قلم چی، احمدجان میرزایی، علیرضا شکاری، جهانگیر رزمی، مهرزاد ارشدی، علی غفاری، بهرام محمدی فرد، جاوید الاثر کاظم اخوان، شهید داریوش گودرزی کیا  و محمدی از ژاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

حمید فروتن، رییس هیات مدیره انجمن صنفی ژاسان مطبوعاتی ایران درباره  این نمایشگاه گفت: تصمیم داشتیم عکس هایی از دوران پس از جنگ را نمایش دهیم، اما جمع آوری عکس ها به زمان نیاز داشت و برای آن  که بتوانیم این نمایشگاه را در هفته دفاع مقدس برگزار کنیم، به نمایش عکس های دوران جنگ اکتفا کردیم.

در طول برگزاری این نمایشگاه، دو کارگاه آموزشی درباره عکاسی جنگ با حضور علی فریدونی و سعید فرجی برگزار می شود.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا روز چهارشنبه 7 مهرماه 95، از ساعت 12 تا به 20 به باغ موزه قصر مراجعه کنند.


منبع: مهر