تبیان، دستیار زندگی
یك به یك دهه، پیروزی باشكوهی را با هوادارانش جشن گرفت. سالها بود طرفداران پرسپولیس چنین فوتبال تهاجمی، كوبنده و با نشاطی را از تیم محبوبشان ندیده بودند. این شروع طوفانی برای تیمی كه تا چند وقت پیش گرفتار حاشیه های بسیار بود، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس بعد ازنزدیك به یك دهه، پیروزی باشكوهی را با هوادارانش جشن گرفت.

سالها بود طرفداران پرسپولیس چنین فوتبال تهاجمی، كوبنده و با نشاطی را از تیم محبوبشان ندیده بودند. این شروع طوفانی برای تیمی كه تا چند وقت پیش گرفتار حاشیه های بسیار بود، می تواند نوید بخش روزهایی با شكوه باشد. روزهایی كه از همین حالا با قهرمانی از آن یاد می كنند.

از جمله ستاره های پرسپولیس در مصاف با پگاه گیلان علی دایی كاپیتان نامدار تیم ملی بود. او بعد از 7 سال بازگشتی باشكوه به پرسپولیس داشت و با هنر گلزنی اش شیرین ترین پیروزی سالهای اخیر را به هواداران هدیه كرد. خبرنگار" مهر" با بهترین گلزن روز نخست لیگ گفت و گوی مفصلی انجام داده است كه در زیر می خوانید:

از اینكه دوباره پیراهن پرسپولیس را پوشیدید و برای تیمی كه 7 سال از آن دور بودید گلزنی كردید ، چه احساسی دارید؟

من قبلا هم گفته بودم، پرسپولیس خانه اول من است و اگر می بینید بعد از سالها بازی در تیمهای خارجی دوباره به پرسپولیس بازگشتم ، فقط برای خدمت به تیم محبوبم بوده نه چیز دیگر، امیدوارم با كمك همه بچه ها پرسپولیس را كه از تیمهای بزرگ آسیا است به جایگاه واقعی آن برسانیم.

طرفداران پرسپولیس سالها بود كه چنین بازی زیبایی را از تیمشان ندیده بودند. فكر می كنید چه عواملی باعث دگرگونی پرسپولیس شده است؟

این دگرگونی به خاطر یكدلی بچه ها است. همه برای موفقیت تیم تلاش می كنند و كسی به فكر مطرح شدن خود نیست. من به عنوان كسی كه سالها در فوتبال ایران بازی كرده ام ، از جوی كه امروز در پرسپولیس به وجود آمده لذت می برم. پرسپولیس، امروز همه ابزارهای لازم برای بزرگی در فوتبال ایران را دارد.

بگوویچ تا چه اندازه در این  تحول نقش داشته است؟

خیلی زیاد . همین بازی با پگاه نشان داد او در اردوی تركیه با بچه ها عالی كار كرده است. بار فنی و كار گروهی تیم خیلی بالا رفته و شما دیدید پرسپولیس تا دقیقه آخر مدام حمله می كرد. حتی اواخر بازی كه ما چند گل جلو بودیم ، او باز هم بر تعداد مهاجمان اضافه می كرد كه این نشان می دهد ، ظرفیت پرسپولیس را شناخته و با دانشی كه دارد می تواند پرسپولیس را به جایگاه واقعی اش برساند.

با شروع طوفانی پرسپولیس در روز اول لیگ حالا همه از قهرمانی شما می گویند.

ببینید فوتبال بالا و پایین زیاد دارد. از حالا زود است كه درباره قهرمانی حرف بزنیم، ولی مسلما یكی از هدفهای پرسپولیس قهرمانی در لیگ است كه كار چندان آسانی نخواهد بود. ما بازیهای سخت تری را پیش رو داریم و باید خودمان را برای روزهای دشوار آماده سازیم.

با چهار گلی كه درهمین هفته اول زدید برای آقای گلی خط و نشان محكمی كشیدید.

برای من این مسایل مهم نیست. موفقیت پرسپولیس ازهمه چیز واجب تر است و تمام سعی من سربلندی این تیم است. مقابل پگاه هم این پرسپولیس بود كه چهار گل زد نه علی دایی. اگر گذشت بچه ها نبود من به تنهایی نمی توانستم  این تعداد گل را به ثمر برسانم.

خیلی ها می پرسند چرا دایی كاپیتان پرسپولیس نبود؟

ببخشید ، دوست ندارم وارد این مسائل شوم. فرقی نمی كند چه كسی كاپیتان باشد مهم موفقیت تیم است. افشین از من قدیمی تر است و او باید كاپیتان باشد.

آینده پرسپولیس را چه طور می بینید؟

مطمئن باشید پرسپولیس خیلی بهتر از اینها می شود. مهمترین مساله این است كه همه با جان و دل در خدمت تیم هستند. بااین پرسپولیس حتی می شود در آسیا هم مدعی بود. البته اول باید در لیگ شایستگی خودمان را ثابت كنیم.

در مورد بازی روز جمعه تیم ملی مقابل اردن چه نظری دارید؟

مطمئن باشید با اختلاف دو تا سه گل این تیم را می بریم.

ولی در بازیهای تداركاتی تیم ملی زیاد امیدوار كننده ظاهر نشد؟

ببینید ما در آن روزها در دوره بدنسازی بودیم و بعد از فشار سنگینی كه در این مرحله داشتیم طبیعی بود كه بدنها جواب ندهد. اما الان در شرایط ایده آل بدنی قرار داریم و آماده بازی هستیم.

تا چه اندازه روی اردن شناخت دارید؟

فوتبال اردن در آسیا جایگاهی ندارد، بی جهت این تیم را بزرگ نكنید. این تیمها دراندازه هایی نیستند كه مقابل فوتبال ما بایستند . فوتبال ما اگر قهرمانی آسیا را می خواهد نباید از تیمهای كوچكی مثل اردن وحشت كند.

نگرانی ما به خاطر نتایج ضعیف تیم ملی در بازیهای تداركاتی است.

گفتم، شرایط آن بازیها فرق می كرد. الان تیم ملی در شرایط آمادگی بهتری قرار دارد. نگران بازی با اردن نباشید، آنها را با قدرت شكست خواهیم داد.

به عنوان سوال آخر، درباره طرفداران پرسپولیس و برخورد آنها بعد از بازی با پگاه بفرمایید.

من همیشه گفته ام تماشاگران سرمایه های اصلی پرسپولس هستند. تیم ما الان در شرایطی است كه به حمایت آنها نیاز مبرم دارد. ماباید به كمك آنها یك تیم دست نیافتنی بسازیم. تیمی كه در خور نام پرسپولیس باشد. شما طرفداران واقعی پرسپولیس را روز جمعه دیدید . اینها عاشق پرسپولیس هستند نه فرد یا شخص خاصی، با حمایت طرفداران مطمئن هستم پرسپولیس پرقدرت تر از گذشته به راهش ادامه خواهد داد.